{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ZMĚNY PRAVIDEL: IFF ZRUŠÍ TREST NA PĚT MINUT I ČK3

Obrázek ke článku
5. 10. 2021

Mezinárodní florbalová federace (IFF) představila několik změn v rámci pravidel, které vstoupí v platnost 1. července 2022. Jedná se o pravidelnou změnu, ke které dochází jednou za čtyři roky. Níže přinášíme přehled zásadních novinek.

Nově bude v nadcházejícím ročníku zrušen trest na pět minut a nahrazen vyloučením na 2+2 minuty.

Zároveň dojde k přepracování systému trestů do konce utkání. Ruší se ČK3 a zůstávají pouze ČK1 a ČK2, přičemž oba tresty budou spojené s vyloučením na 2+2 minuty pro tým.

ČK1 bude trestem do konce utkání bez vlivu na další zápas, v případě ČK2 je kromě trestu do konce zápasu také automatická stopka na jeden následující duel a o dalším případném potrestání rozhodne disciplinární orgán.

Poslední dvě změny pravidel již mohli čeští fanoušci zaznamenat v uplynulé sezoně, kdy byla na žádost IFF v testována v 1. lize mužů. 

Jedná se o pravidla, kdy hráči nebudou mítzakázáno dvakrát po sobě kopnout do míčku a při odloženém vyloučení, které skončí ziskem míčku potrestaným družstvem, bude zahajována hra volným úderem pro nepotrestaný tým. Volný úder zde nahradí situace, kdy hra začínala vhazováním.

Aktuálně byly zahájeny práce na překladu celé textace pravidel. Kompletní znění bude, včetně přehledu všech změn, zveřejněno po konci právě probíhající sezony.

Obrázek