{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZMĚNY VE VÍTKOVICÍCH, MARTINÍK KONČÍ U ŽEN, DOPLNÍ BRUSE

Obrázek ke článku
13. 5. 2022

Velké šachy hlásí před startem nové sezony Vítkovice. Tomáš Martiník končí jako kouč u extraligového týmu žen a doplní Pavla Bruse u superligového A-týmu. Ženský tým pak přebírá duo Jiří Gurkovský a Dušan Dudešek.

Martiník, který působí zároveň jako trenér reprezentace juniorek, opouští po úspěšném angažmá nejvyšší ženskou soutěž a bude působit u superligového celku. „Cítili jsme, že potřebujeme vylepšit náš realizační tým a oslovili jsme Tomáše Martiníka. Jsem velmi rád, že nabídku přijal, protože je to velmi kvalitní trenér. Tuto změnu děláme rovněž s ohledem na angažmá Pavla Bruse u reprezentace českých mužů,“ říká v oficiální zprávě prezident a předseda správní rady Vítkovic Tomáš Krásný.

Kádr rytířek pak bude nově vést zmíněná dvojice Gurkovský – Dudešek. Spolu s nimi bude u ženského celku působit i sportovní manažer Jiří Velecký. „Přesun Tomáše Martiníka otevřel otázku realizačního týmu u žen a cílem bylo obsadit jeho pozici opět zkušeným trenérem. Volba padla na Jiřího Gurkovského, který sám projevil enormní zájem týmu pomoci, čehož si velmi cením. Věřím, že jeho spolupráce s Dušanem Dudeškem, a také Jiřím Veleckým, který u týmu zůstane, ale bude se soustředit i na roli sportovního manažera, bude úspěšná,“ připomíná Krásný.

Obrázek