ZNOJMO SAHALO V HRADCI KRÁLOVÉ PO VÍTĚZSTVÍ!

13. 1. 2018

Velká část dvacátého kola Tipsport Superligy je úspěšně odehrána. Během nedělního odpoledne zbývají odehrát pouze dva duely. Velké překvapení málem dokonalo Znojmo, jehož stíhací jízda proti Tatranu nedospěla do úspěšného konce. Chodovu vypadl začátek třetí třetiny, což nemělo na finální výsledek 10:4 nakonec vliv.

Střešovický Tatran započal výjezdní utkání v Hradci Králové na výbornou, když už po dvaceti minutách vedl 6:2. Tento vysoký náskok ale svěřenci Luďka Beneše dokázali ztratit, jelikož se jejich produktivita v následujících čtyřiceti minutách pozastavila. Toho využili Jihomoravané, kteří se dostali zpátky do zápasu, a dokonce měli příležitost k vyrovnání. Zlatý gól do sítě Tatranu už nespadl, a tak si Pražané připsali plný počet bodů. Do hlavního města přivezou vítězství také florbalisté Bohemians, jejichž výkon zhatil šance Ostravy na bodový zisk. „Celý zápas jsme odehráli koncentrovaně a dalo by se říct, že ze zajištěné obrany,“ podotkl Michal Jedlička.

Do třetice zvítězili florbalisté z Jižního Města, jejichž kroky zamířily do severních Čech. Ústečané zachytili pouze třetí třetinu, v níž nastříleli svým soupeřům tři góly. Mezi tři tyče Chodova poklekl Martin Frühbauer, jenž si připsal šestnáct úspěšných zákroků z dvaceti střel. Českolipští florbalisté se snažili držet krok s nedalekou Mladou Boleslaví, což se jim v rámci možností dařilo. Přes tři stovky fanoušků sledovalo tuto bitvu, v níž si vysloužil trest 2+10 minut Jakub Jirsa. V přesilové hře navýšil na 4:1 Tadeáš Chroust, čímž udal závěru utkání jasný směr. Domácí v závěru zkusili ještě hru bez brankáře, ale ani nápor v poslední minutě nestačil ke snížení.

Brněnským buldokům se podařilo získat alespoň jeden bod na východě Čech, kde sehráli vyrovnanou bitvu s Pardubicemi. Tu muselo rozlousknout až prodloužení, které si hráči moc dlouho neužili. Už po dvaatřiceti vteřinách bylo jasno, když mířil přesně Přemek Pakosta, čímž zajistil svému mužstvu o bod navíc. Za to pod Ještědem se střílelo více. Vítkovice po většinu utkání dominovaly. Liberec hrozil hlavně v brankovišti, na což upozorňoval také trenér Pavel Brus. Rytíři v Home Credit Aréně zvítězili 12:6.