​​​​

ŽŮRKOVÁ ODVOLALA VYROVNÁVACÍ TREFU A OVLÁDLA ANKETU

26. 2. 2021

Florbalistky KM automatik FBK Jičín zatím neprožívají povedený ročník. Tým okolo hrající trenérky Gabriely Žůrkové má po třinácti odehraných zápasech pouhých osm bodů a momentálně okupuje až desátou příčku tabulky. I přesto se právě kapitánka a ústřední postava klubu prezentovala v sobotním utkání na hřišti FBC Ostrava krásným gestem. Za stavu 5:4 pro soupeřky odvolala rozhodčími uznanou vyrovnávací branku. Její skvělý fair play počin fanoušci zvolili ve facebookové anketě Českého florbalu za nejlepší moment týdne.

Na Jičín čekal o uplynulém víkendu moravský dvojzápas. V sobotu se měly hráčky z města pohádkového loupežníka Rumcajse představit na hřišti aktuálně druhé Ostravy. V neděli, v důležitém souboji mezi týmy ze spodku tabulky, vyzvaly Bulldogs Brno.

Utkání v ostravské ČPP Aréně nezačaly jičínské hráčky vůbec dobře. Na branku Chalupové sice rychle dokázaly zareagovat trefou Pavlíkové, do konce první třetiny ale domácí hráčky přidaly další tři trefy. A když šest minut po přestávce využila přesilovou hru Bačová, vypadalo to se šancemi hostujících hráček velmi špatně. Ty se ale nevzdaly a po zlepšeném výkonu se zásluhou tří branek opět vrátily do zápasu. Klíčový moment zápasu přišel v 39. minutě. Na středu hřiště se dostala ke střele hrající trenérka Gabriela Žůrková, její povedená střela zamířila pouze do tyče. Toho si ale nevšimli hlavní rozhodčí zápasu a branku jičínské hráčky uznali. Sama hráčka ale sudím potvrdila, že míček zasáhl pouze tyč domácí branky a sudí tedy gól odvolali. „Musím smeknout klobouk, byl by to gól na 5:5. Musíme jí poděkovat, víc takových gest v celém českém florbale,“ nechal se po zápase slyšet Jakub Robenek, hlavní kouč FBC Ostrava.

„Bylo to jedno velké neštěstí pro všechny přítomné. Gól to rozhodně nebyl a odvolání gólů bylo správné rozhodnutí.  Můžu být naštvaná jen na sebe, že jsem to netrefila lépe,“ vtipně glosuje celou situaci aktérka Žurková.

Jednalo se o klíčový moment celého zápasu, od této události střílely branky už pouze hráčky Ostravy a utkání dovedly k vítězství 9:5. Odměna pro Žůrkovou a celý tým Jičína přišla v neděli, kdy si v důležitém zápase dokázaly poradit s Bulldogs Brno 3:1, a to právě i díky dvěma trefám Žůrkové.

Jak by sobotní duel na hřišti Ostravy vypadal, kdyby Jičín vyrovnal na 5:5? To nikdo neví. Gabriela Žůrková však ukázala něco mnohem cennějšího, v důležitém okamžiku celého zápasu ukázala správné hodnoty a dalším hráčům šla příkladem, jak se v podobné situaci mají zachovat.