{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ZVLÁŠŤ MENŠÍM KLUBŮM TUHLE AKCI VŘELE DOPORUČUJEME, ZAZNĚLO PO TOUR DE CLUB Z VIMPERKA

Obrázek ke článku
17. 7. 2017

Vimperk je malé město, které se rozkládá na šumavském úpatí. Přestože má přibližně jen kolem sedmi tisíc obyvatel, taktéž zde funguje florbalový klub, který se stará o výchovu malých florbalistů. A protože i v tomto městečku chtějí trénovat správně, přihlásili se do projektu Tour de Club, který je k těmto účelům určený. Usmála se na ně štěstěna, byli vybráni. I proto si tentokrát můžete přečíst odpovědi Michala Gabauera, který je zástupcem vimperského klubu.

Jak se vimperští funkcionáři a trenéři dozvěděli o projektu Tour de Club? „Prvotní info jsme získali z pozvánky, která nám přišla z Českého florbalu. Další informace jsme pak nalezli na webu,“ popisoval úvodní „oťukávání“ zástupce vimperského florbalu.

Co motivovalo Jihočechy k zaslání přihlášky do projektu? „Možnost získat správné informace o tom, jak pracovat s mládeží, zajímalo nás, jak to dělají ve velkých klubech,“ vysvětloval.

Nyní se přesuňme k samotnému průběhu akce. Jak to celé na Prachaticku probíhalo? „Dorazili celkem čtyři zástupci Českého florbalu, kteří se po krátkém úvodním rozhovoru s vedením klubu pustili do realizace ukázkového tréninku. Přijely tyto osobnosti: hlavní metodik a garant projektu Marek Chlumský, dále trenéři Jan Marvánek a Petr Bína z pražské Sparty a hráč nejvyšší české soutěže Michal Kareš, rovněž ze Sparty Praha.“

Jaký přínos má akce pro klub s ohledem na jeho blízkou budoucnost? „Vidím to velice pozitivně, a to nejen z pohledu trenérů, ale také z pohledu dětí. Ty, které se tréninky účastnily, byly nadšené,“ rozplýval se.

Doporučil by vimperský trenér přihlášení i dalším klubům? „Stoprocentně. Obzvlášť menším a novým klubům!“

Na závěr pak ještě dodával: „Bohužel se zúčastnilo trochu méně rodičů, než jsme doufali. Nic to ale nemění na faktu, že děti byly nadšené. A tak bych uvítal, kdybychom se v budoucnu znovu mohli projektu účastnit.“

Obrázek