{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek


HAVLÍKOVÁ: ZA MĚ SPOKOJENOST. BENGTSSON: BEZ TÝMU BYCH TO NEDOKÁZALA

Obrázek ke článku
3. 11. 2014

V posledním utkání pražského EFT nestačily domácí juniorky na mistryně světa své kategorie. Ovšem příděl, který si z utkání odnesly, se nedá srovnat s nadílkou, kterou Švédsko podarovalo mladý tým ze Švýcarska. Petra Havlíková předvedla v utkání parádní akci, která skončila prvním českým gólem a vedením z kraje utkání. Ellenor Bengtsson byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

„Z mého pohledu bylo utkání povedené. Na to, že to byl první turnaj proti ostatním reprezentacím. Proto bylo i celkem úspěšné. Dařilo se nám plnit pokyny, které nám dali trenéři. Za mě spokojenost,“ řekla o zápasu reprezentantka původem z Liberce, Petra Havlíková. „Věřila jsem, že do tohohle zápasu dáme všechno, což jsme udělaly. Bohužel, Švédky zjistily, že když dají tři rychlé góly, tak se jim zvedne sebevědomí, a prostě to tam padá. Sebraly jsme se, a vrátili jsme jim ještě další dva. Šlo to,“ zhodnotila nevyrovnaný průběh utkání. „Turnaj byl první zkouškou proti národním týmům, jako je Švédsko a Finsko. To byly velmi těžké zápasy. Čekaly jsme, že Švédky i Finky, které mají hráčky z minulého cyklu, budou hrát úplně jinak. Hrály velmi dobře a my jsme se k tomu měly postavit. Myslím si, že se nám to v zápasech dařilo,“ shrnula hlavní cíle nedělního utkání Havlíková.

„Můj pocit ze zápasu je dobrý, předvedly jsme slušnou hru. Jsme spokojené s tím, jak jsme hrály a máme za sebou dobrý zápas,“ ohodnotila utkání s Českou republikou Ellenor Bengtsson, nejlepší hráčka utkání na švédské straně. „Je to velmi vtipné. Tohle je moje první akce s národním týmem. Jsem šťastná a velmi překvapená. Ale bez týmu bych to nedokázala.“ Jediné, co ji bude kazit vzpomínky na pražský turnaj tak asi bude prohra s Finkami. „Myslím, že můžeme být spokojené s hrou, jen na Finky jsme nebyly připravené. Nebojovaly jsme tolik, kolik jsme mohly. To jsme mohly udělat lépe. Ale celkově můžeme být spokojené.“

Tabulka - Ženy
Tabulka - Juniorky


​​​​

Obrázek