{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek


POSLEDNÍ UTKÁNÍ EFT SI PODMANILY ŠVÉDSKÉ JUNIORKY

Obrázek ke článku
2. 11. 2014

Začátek posledního utkání pražského, tedy ženského, EFT byl velmi vyrovnaný. Češky se dokonce jako první ujaly vedení. Úřadují mistryně, ale stihly ještě do konce první třetiny vyrovnat a v druhém dějství si utkání naprosto podmanily. Ani třetí třetina, kterou český tým vyhrál, nepomohla domácímu národnímu týmu k historickému výsledku, a tak i po domácím turnaji tak zůstává remíza z roku 2011 jediným bodovým ziskem v utkání se Švédskem.

Česká republika U19 – Švédsko U19 (1:3, 1:5, 2:0)

Branky: 7. Reindlová (Havlíková), 33. Jiráková (Syslová), 49. Frantíková (Káčová), 58. Pilíková (Paloncyová) – 14. Bengtsson (Rasmussen), 15. Hultgren (Ahola), 20. Engström (Bengtsson),21. Rasmussen (Bengtsson), 24. Segerhölm (Rasmussen), 31. Wiklund (Keller), 35. Frisk (Wiklund), 40. Forssen

Češky se do zápasu pustily hodně odvážně. V sedmé minutě Petra Havlíková vybojovala balonek za vlastní brankou a dokázala ho osobně dopravit až za kasu soupeřek, odtud se dostal až k Reindlové, která poslala český tým do vedení. Příležitost k vyrovnání dostaly Švédky hned v polovině prvního dějství po vyloučení české hráčky. Ty ale svou početní výhodu nevyužily, stejně jako Češky, které hrály přesilovku záhy po vypršení vlastního trestu. Přesto bylo české vedení vymazáno. Ve čtrnácté minutě se o to postarala Bengtsson. A o chvíli později se Švédky střelou z dálky, kterou brankářka nemohla vidět, ujaly vedení. A devět vteřin před koncem první dvacetiminutovky přidaly seveřanky ještě jednu branku „do šatny“. Český tým po první třetin ztrácel na soupeřky dvě branky, protože Frantíková vteřinu před koncem trefila pouze tyčku.

Začátek druhé třetiny už byl hodně o švédském týmu. Své vedení zvyšovaly hned po čtyřiceti vteřinách, další branku přidaly o pár okamžiků později. Češky do stavu utkání promluvily až ve třiatřicáté minutě, když Češky konečně využily přesilovou hru. Radost českého týmu ale rychle opadla, protože zpět na rozdíl pěti branek upravila stav Frisk. O pět minut později, tedy zhruba 30 vteřin do konce byly Švédky opět neúprosné a poslaly do české kabiny jasný vzkaz, o jehož doručení se postarala Forssen.

První gól třetí třetiny si po vzoru začátku utkání připsaly domácí hráčky. Střelou z otočky snižovala v půli posledního dějství Frantíková. O dlouhých osm minut později to byly opět Češky, které se radovaly z gólu, a tribuna čítající na 260 diváků je hlasitě podpořila. Na dostřel čtyř branek upravila skóre Pilíková. Mezidobí vyplnila poměrně vyrovnaná hra, s několika akcemi na obou stranách. Bohužel pro český tým to byla poslední branka, Češkám nezbývalo dost času a zjevně ani sil, aby skóre upravily na sympatičtější výsledek.

Nejlepšími hráčkami byly zvoleny Daniela Frantíková za český tým a Ellenor Bengtsson.

Tabulka - Ženy
Tabulka - Juniorky


​​​​

Obrázek