{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek


ŠVÉDKY OVLÁDLY PRAŽSKÉ EFT, NEZAVÁHALY ANI VE TŘETÍM UTKÁNÍ PROTI ŠVÝCARSKU

Obrázek ke článku
2. 11. 2014

Třetí výhra pro Švédsko, třetí prohra pro Švýcarsko. Takový byl výsledek posledního ženského utkání na pražském EFT. Z českého úhlu pohledu by se dalo říct: stejný soupeř, stejný výsledek, protože Švýcarky podlehly svým severským soupeřkám stejným poměrem jako domácí tým, a to tři ku devíti brankám. Švédky si tak podmanily i třetí utkání turnaje a ovládly tím i celý turnaj.

Švýcarsko – Švédsko 3:9 (0:3, 1:2, 2:4)

Branky: 33. Wiki (Ulber), 52. Wiki, 52. Wiki (von Rickenbach) – 5. Fjellstedt, 14. Edberg, 19. Johansson Delgado (Wijk), 30. Johansson Delgado (Wijk), 36. Johansson Delgado (Wijk), 45. Jakobsson, 49. Bjuhr (Larsson), 50. Jakobsson (Fjellstedt), 50. Varli (Edberg)

Ačkoliv brankově to tak jednoznačné nebylo, Švédky měly v první třetině na hrací ploše jasnou převahu. V páté minutě je do vedení svou trefu poslala Fjellstedt. Ačkoliv se Švýcarky prakticky nehnuly z vlastní poloviny, kam je Švédky zavřely, další branka Švédska přišla až ve čtrnácté minutě. Na dvě branky svým soupeřkám odskočily „hosté“ po brance Edberg. I na poslední trefu první třetiny si prořídlé tribuny počkaly poměrně dlouho, až v osmnácté minutě se trefila Johansson D elgado.

Do druhé třetiny vstoupily Švýcarky aktivněji, branku, která padla v polovině utkání, ale inkasovaly. O čtvrtý gól Švédek se postarala stejná dvojice jako o ten třetí gól. Za větší snahu v druhé třetině nakonec přeci jen byly Švýcarky odměněny. Pokus z čepele Wiki prošel až za brankovou čáru. Upřímnou radost Švýcarkám překazila až další pěkná souhra neúprosné dvojice Wijk – Johansson Delgado, od kterých míček po bezchybných přihrávkách nadzvedl horní číst stě ve Švýcarské bráně.

Třetí třetina začala vyloučením na straně Švýcarek. Švédky si ale s brankou počkaly až na kompletní sestavu soupeřek. Ve Čtyřicáté páté minutě zvyšovala už na šest ku jediné brance Jakobsson. V polovině závěrečné části se přeci jen projevila Švédská tradice. Míček v brance Švýcarek skončil hned třikrát během jedné minuty. Rozdíl stavu mezi soupeřkami činilo v tu chvíli už osm branek. Padesátá druhá minuta nabídla trestné střílení zemi helvetského kříže. Wiki si se švédskou brankářkou bez problémů poradila a tím zmírnila tím nepříznivý výsledek. O třicet šest vteřin později se Wiki prosadila znovu. Trefila míček ve vzduchu a ten se přesně zapasoval do vzdálenějšího rohu švédské branky. Postarala se tím o všechny góly Švýcarska v tomto utkání a postarala se tím i o poslední trefu zápasu se seveřankami. Švýcarsko tak úřadujícím mistryním podlehlo stejným poměrem jako domácí Česká republika.

Jako nejlepší hráčky utkání byly vybrány Michelle Wiki za Švýcarsko a Amanda Johansson Delgado za vítězný Švédský tým.

Tabulka - Ženy
Tabulka - Juniorky


​​​​

Obrázek