{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBC ČPP OSTRAVA

Obrázek ke článku
8. 9. 2019

Hráčky Ostravy by určitě rády navázaly na úspěchy z loňské sezóny, která byla pro ostravský celek hodně důležitá. Bronzové medaile z extraligy a především vítězství v domácím poháru. Trenér Ostravy Jakub Robenek si však opět dává jen ty nejvyšší cíle, a to konkrétně postup do Superfinále.

Základní část probíhala z pohledu Ostravy poměrně klidně. Největším problémem u FBC bylo, že ani jednou nedokázalo porazit Chodov a Vítkovice. Nejdůležitější duel čekal Ostravu v posledním kole základní části. Na domácím hřišti vyzvala v přímém souboji o třetí místo Ivanti Tigers. Ostrava ještě deset minut před závěrečnou sirénou prohrávala 3:5, ale nakonec se mohla radovat z vítězství 6:5 a tedy i z třetího místa po základní části. Do čtvrtfinále play-off si ostravské FBC vybralo Střešovice. Tatran byl sice více než důstojným soupeřem, ale nakonec padl 0-4 na zápasy. V semifinále se poté FBC utkalo s Chodovem. Ve velice vyrovnané sérii měly mírně navrch hráčky z Prahy, které postoupily do ostravského Superfinále v nejkratší možné době. Ostrava totiž v sérii prohrála 0-4 na zápasy. Hlavně díky vyhranému zápasu v posledním kole základní části proti Tigers se ale Ostrava mohla radovat z bronzových medailí.

Trenér Jakub Robenek si může mnout ruce, protože se mu podařilo udržet tvrdé jádro týmu. V týmu i pro příští rok zůstávají slovenské reprezentantky Hudákovy, které loni dohromady posbíraly úctyhodných 98 kanadských bodů. V Ostravě nadále zůstávají také české reprezentantky Nela Kapcová a Denisa Kotzurová. Navíc se do Ostravy stěhuje další česká reprezentantka, a to konkrétně Michaela Mlejnková z Liberce. Obranné řady pak pomůže vyztužit Kristýna Pospíšilová z Židenic. „Po loňské bronzové medaili a vítězství v poháru ČP bychom rádi udělali opět další krok směrem nahoru. Cílem je odehrát co nejkvalitněji základní část a uspět v semifinále play-off,“ hlásí před novým ročníkem Jakub Robenek.

Trenér: Jakub Robenek

Kapitánka: Zatím nezveřejněna

Koho sledovat: Michaela Mlejnková, Nela Kapcová, Paulína Hudáková

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek