{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBŠ BOHEMIANS

Obrázek ke článku
4. 9. 2019

Do úvodních duelů Extraligy žen zbývá deset dní. Pro zelenobílý klub s klokanem ve znaku se start nové sezóny už počtvrté v řadě propojí s netradičním prostředím štvanického kurtu, kde vyzvou soupeře z elitních lig pod širým nebem. Jakým způsobem naskočí účastnice historicky prvního superfinále do sezóny?

Florbalistky Bohemians loni bojovaly v horní polovině tabulky, kde zkoušely proklouznout do nejlepší čtveřice týmů. Tento cíl sice Pražankám nevyšel a skončily v základní části Extraligy žen páté, ale ani to nebylo vůbec špatné umístění. Na šesté Panthers si vytvořily pohodlný náskok osmi bodů a byly připraveny zabojovat v play-off o postup do semifinále. Pro první kolo vyřazovací fáze si je však vybral vítěz základní části Vítkovice a porazil je v nejrychlejším čase 4–0 na zápasy.

V nadcházejícím ročníku tak Bohemians opět dostanou šanci procpat se mezi TOP 4. Zda jim cíl tentokrát vyjde, se bude odvíjet i od výkonu týmových opor, ke kterým patří Eliška Vrátná nebo kapitánka Hana Poláková. Očekávání se vkládají také do Adély Bočanové, jež v předchozí sezóně ovládla bodování družstva. Na minulé výkony, díky nimž byla loni povolána do ženské reprezentace, bude chtít navázat i teprve dvacetiletá Andrea Kadidlová. Nově se k týmu připojily brankářka Martina Lerchová z Liberce či Klára Minářová, která dosud hrála za Vysoké Mýto v první lize žen.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek