{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBS OLOMOUC

Obrázek ke článku
27. 8. 2019

Osmnáct dní zbývá do startu nejvyšších florbalových soutěží. Zúročit letní přípravu se mezi dvanácti týmy ženské extraligy chystají i florbalistky FBS Olomouc. Ty se stejně jako například jejich soupeřky z Liberce budou v nacházející sezóně muset vypořádat s odchody některých klíčových hráček.

Kádr trenérky Alice Pavlíkové v loňské sezóně zopakoval devátou příčku po základní části z předchozího ročníku. Tentokrát byla ale devátá příčka hořkou tečkou za základní částí, od play-off dělily olomoucké florbalistky jen vzájemné výsledky s Tatranem, se kterým nasbíraly shodný počet bodů. Zda se ten poslední krůček zpět do play-off, které tým hrál naposledy v sezóně 14/15, podaří udělat letos, je otazník.

Sestava zaznamenala před novým ročníkem dvě výrazná oslabení, opustila ho brankářka Martina Franková, která měla nejlepší úspěšnost zákroků ze všech gólmanek jak v základní části Extraligy žen, tak poté v play-down, a v závěru sezóny obsadila v anketě Florbalista sezony v kategorii brankářek třetí pozici. V nové sezóně bude hájit barvy Tigers. Naopak na druhou stranu do Ostravy se vydala Lucie Cholinská, bronzová juniorská reprezentantka z MS 2018 a nejproduktivnější hráčka olomouckého týmu z loňské sezóny. Ta bude nově hájit barvy úřadujících mistryň. Povede se celku z Hané vypořádat se ztrátou jistoty v brankovišti a útočné síly a znovu zabojovat o play-off?

Trenérka: Alice Pavlíková

Kapitánka: Tereza Reimerová

Koho sledovat: Tereza Mošťková, Tereza Reimerová, Jitka Oháňková

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek