{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


2019/2020: K1 FLOBAL ŽIDENICE

Obrázek ke článku
23. 8. 2019

Dvaadvacet dní zbývá do startu Extraligy žen a mužské superligy pro sezónu 2019/2020. Na řadě je představit si druhý brněnský tým ženské extraligy. Židenice sice zachraňovaly příslušnost k elitním týmům v baráži, i v nadcházející sezóně ale budou patřit mezi dvanáctku extraligových týmů a po dvou letech, kdy sezónu zakončovaly v play-down, by Brňanky rády opět zasáhly do bojů o titul.

Židenice se v posledních sezonách pohybovaly v Extralize žen ve spodní polovině tabulky, ne jinak tomu bylo i v posledním ročníku, opět se jim ale povedlo udržet extraligovou příslušnost.

Florbalistky Židenic odehrály v základní části extraligové sezony 2018/2019 několik vyrovnaných duelů, nakonec z dvaadvaceti utkání vybojovaly šestnáct bodů, což stačilo na desátou pozici. Pokud chtějí v nadcházející sezoně pomýšlet na o něco vyšší příčky, potřebovaly by zvládat překlopit tyto těsné zápasy na svou stranu. V bojích o záchranu se nejprve utkaly s Libercem, ten sice skončil v základní části tři body za nimi, ale v play-down je porazil 4:2 zápasy. Druhé kolo play down už ale zvládly nejrychlejším možným způsobem, Plzeň porazily 4:0 na zápasy a odvrátily první hrozbu sestupu. Ta druhá přišla v sérii s Královskými Vinohrady, také prvoligovému celku nedovolily Židenice ani jedno vítězství a mohly slavit záchranu.

Do nové sezony půjdou trenéři Petra Prouzová a Jiří Starý se staronovou posilou, úřadující mistryni Lence Novotné se nepodařilo domluvit s jejím mateřským klubem prodloužení hostování ve Vítkovicích, a tak bude opět hájit barvy Židenic. V těch uvidíme také kapitánku Jitku Drápalovou, jež je s Židenicemi spojena již více než jedenáct let a povede je do dvanácté sezony v nejvyšší soutěži.

Trenér: Petra Prouzová

Kapitánka: Jitka Drápalová

Koho sledovat: Andrea Dernerová, Lenka Novotná, Karolína Krištofová

Nejdříve nastavte komponentu
Tabulka soutěže

Obrázek