{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: KM AUTOMATIK FBK JIČÍN

Obrázek ke článku
31. 8. 2019

Dva týdny, přesně tolik zbývá do úvodních duelů v nejvyšší soutěži žen. V rámci předsezónního představování jednotlivých účastníků nyní uzavíráme sedmou příčkou druhou polovinu tabulky, kde se už druhý rok v řadě umístily florbalistky reprezentující nejmenší město v rámci nejvyšších soutěží.

Jičín bude letos navazovat na úspěšný ročník 2018/2019. Tým z východních Čech za sebou zanechal dobrý dojem, když díky sympatickým výkonům postoupil do čtvrtfinále Extraligy žen. Mezi osmičku nejlepších se tak Jičín dostal už potřetí v řadě a ukázal, že umí potrápit i nejsilnější soupeře. Příkladem bylo vítězství v základní části nad FBC Ostrava nebo dvě těsné porážky v play-off s Ivanti Tigers. Pražanky sice ovládly sérii 4–0 na zápasy, ale postupový bod získaly až v nájezdech po výsledku 6:5.

Jičínský tým ale vstoupí do sezóny pod novým vedením a bude se muset vypořádat s absencí důležitých opor. Do Chodova totiž přestoupily hned dvě hráčky, jež v minulé sezóně patřily do TOP 3 bodování Jičína. Těmi jsou Anet Jarolímová a Gabriela Žůrková, obě se za svůj přínos týmu probojovaly do finálové trojice v anketě Nejužitečnější hráčka Extraligy žen. Žůrková navíc zastávala také roli trenérky týmu. Družstvo se však nadále může spoléhat na zkušené florbalistky Kristýnu Bachmaierovou nebo Lucii Paulovičovou, která spolu s Marcelou Urbanovou přebere roli hrající trenérky. Na soupisce opět figuruje bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová, která už loni absolvovala premiéru v nejvyšší florbalové soutěži. Připíše si tak Jičín i čtvrtý rok po sobě účast ve vyřazovacích bojích?

Trenérky: Lucie Paulovičová a Marcela Urbanová

Kapitánka: Markéta Kosová

Koho sledovat: Kristýna Bachmaierová, Karolína Erbanová, Lucie Paulovičová

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek