{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: PANTHERS PRAHA

Obrázek ke článku
2. 9. 2019

Extraliga žen odstartuje už za dvanáct dní. Florbalistky Panthers Praha odstartují novou sezónu 2019/2020 netradičně - v centru Prahy a pod širým nebem. Jako soupeřky pro Open Air utkání na pražské Štvanici si je zvolily jejich městské rivalky z Bohemians. Jaký bude start sezóny pro tento tým?

Florbalistky Panthers Praha se chystají na svou čtvrtou extraligovou sezónu. Rok po postupu mezi českou florbalovou elitu skončily jedenácté, už v druhé sezóně se ale umístily na sympatickém šestém místě, které se jim o rok později povedlo zopakovat.

V rámci týmových statistik se Panterky neprobojovaly v žádné z nich významně vysoko, přesto jim jejich výkony zajistily místo v horní polovině tabulky po základní části. Podobně to měly i s rozdělení kanadských bodů mezi vícero klíčových hráček. O pozici nad půlící čárou přitom rozhodla jen lepší vzájemná bilance s Jičínem, který nasbíral stejný počet bodů.

Mezi jejich zajímavé výsledky základní části patří například duel s pozdějšími mistryněmi z Vítkovic, v němž podlehly až v prodloužení. V play-off čelily Panterky svým městským rivalkám z Chodova. Pozdější vicemistryně ukázaly převahu zkušeností a se služebně mladším extraligovým kádrem Panthers si poradily výsledkem 4-0 na zápasy. Závěr sezóny, v němž se vyhnuly bojům o záchranu, ale mohou Panterky právě pro svou krátkou extraligovou historii hodnotit i tak pozitivně.

Do nové sezóny vstoupí Panthers Praha opět s taktickými povely od trenéra Lukáše Jenšíka, na hřišti ale tým povede nová kapitánka Anežka Slaná. Co se změn v kádru týká, posílil celek o několik hráček z konkurenčních pražských klubů, naopak pro návrat do Tigers se rozhodla nejaktivnější střelkyně sezóny Dominika Steinbachová a spolu s ní tým ve prospěch městských rivalek opouští několik dalších hráček.

Trenér: Lukáš Jenšík

Kapitán: Anežka Slaná

Koho sledovat: Veronika Zittová, Kristýna Horňáková, Nikola Staňková

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek