{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: TATRAN STŘEŠOVICE

Obrázek ke článku
29. 8. 2019

Do startu Extraligy žen zbývá jen něco málo přes dva týdny. Na prahu nové sezóny sčítáme v řadách ženských elitní týmů odchody, příchody i výměny dresů. Změny v kádru se nevyhnuly ani Tatranu, tedy historicky prvním mistryním ženské extraligy z devadesátých let. Tým, který v posledních extraligových letech bojoval pravidelně o záchranu nejvyšší soutěže, loni udělal krok dopředu, když nejtěsnějším možným způsobem proklouzl do play-off.

Tatran loni absolvoval druhou sezónu po návratu mezi elitu. To znamenalo, že se chtěl vyhnout bojům o záchranu a měl za cíl postoupit do vyřazovací fáze Extraligy žen.

Situace na hranici play-off však byla neuvěřitelně napínavá. Ještě před posledním kolem základní části totiž nebylo jasné, která družstva se nakonec dostanou dále. Právě Střešovice uspěly v klíčovém duelu 5:4 nad Židenicemi a díky lepším vzájemným výsledkům přeskočily Olomouc. Pražanky tak nastoupily ke čtvrtfinále soutěže, kde je čekalo ambiciózní FBC Ostrava. A favorizovaný tým poté i postoupil, když Tatran vyřadil ve čtyřech utkáních. Dvakrát to ale neměl vůbec snadné a zvítězil pouze o gól.

Výraznou posilou Tatranek se před sezónou stala Denisa Billá. Zkušená hráčka, která se zúčastnila osmi mistrovství světa žen, přestoupila z Ivanti Tigers Jižní Město. Na lavičce se pak nově objevuje Michaela Marešová, jež dlouhá léta trénovala ženy Chodova a vyhrála s nimi mimo jiné i Superfinále 2015.

Trenéři: Michaela Marešová, Marek Michálek a Robert Novák

Kapitán: Barbora Zabavská

Koho sledovat: Denisa Billá, Eliška Drbalová, Barbora Zabavská

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek