CHODOV SE VÝHROU DOSTAL DO ČELA, BOHEMIANS OTOČILY DERBY S TATRANEM

8. 10. 2017

V sobotních utkáních 6. kola dostaly hned dva celky velký příděl branek, Jičín patnáct od Vítkovic a Olomouc dvanáct od Ostravy. Souboj dvou sousedů v tabulce ovládl lépe postavený Liberec a pražské derby překlopily florbalistky Bohemians na svou stranu po obratu v prodloužení. Po nedělním duelu se Chodov, který nastřílel Židenicím jedenáct gólů, vyhoupl do čela tabulky.

Šesté kolo Extraligy žen započalo v sobotu odpoledne v Liberci, kde domácí hráčky přivítaly Královské Vinohrady, kterým se povedlo lépe vstoupit do utkání a v první třetině si vypracovaly dvoubrankové vedení. „Zaplať Pán Bůh za to, že jsme první třetinu prohráli jenom 0:2. Zasloužili jsme si minimálně bůra. Zaplať Pán Bůh podruhé, že jsme od druhé třetiny začali konečně hrát kontaktní sport, jímž florbal je. Zlomové v utkání bylo, že jsme konečně pochopili smysl rozehrávky a tím soupeře od druhé třetiny přehrávali,“ shrnul důležité faktory zápasu domácí trenér Nesměrák. Crazy girls přestřílely soupeře 43:20, otočily zápas a hostům nepomohl ani hattrick Lingové.

V duelu Vítkovic s Jičínem byl poměr střel ještě výraznější – 63:11. Jičín sice vsítil první branku, poté už dominovaly domácí florbalistky, které zatím bezbodovému soupeři nasázely patnáct branek. O čtyři z nich se postarala Halfarová a pět kanadských bodů zapsala Šponiarová (2+3).

V pražském derby mezi Tatranem a Bohemians se oba celky přetahovaly o vedení, třikrát si ho vzaly na svou stranu Střešovice, jednou Bohemians, za které vyrovnala dvě a půl minuty před koncem Poláková a právě ona zařídila v prodloužení bod navíc pro hostující tým, celkově zaznamenala tři góly.

Ani Olomouc své bodové trápení nepřerušila, přestože do zápasu s Ostravou vstoupila dobře, a dokonce se ujala vedení. Ostrava ve druhé části zabrala, nastřílela pět branek a ve třetí části, ve které padlo hned deset gólů, si vedení pohlídala. „Bolí z toho oči, bolí z toho hlava. Spousta blbostí, málo kvality. Víc trápení než radosti. Špatné individuální výkony. Představení některých reprezentantek je naprosto ostudné a neadekvátní,“ nebyl spokojen hostující Robenek.

V jediném nedělním utkání padl stejně jako ve dvou v sobotu do branky jednoho ze soupeřů dvouciferný počet branek. Chodov se proti Židenicím postupně rozjížděl, v první části zaznamenal dva přesné zásahy, v druhé už tři a ve třetí dvacetiminutovce dokonce šest, domácí se zmohli jen na jeden gól. Chodovské hráčky se díky tříbodové výhře vyhouply do čela tabulky, hatrrickem se předvedla Tožičková.