{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHCEME SI PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI VYBÍRAT, HLÁSÍ ŽENY TATRANU

Obrázek ke článku
31. 8. 2020

Šesté místo po základní části a přesvědčivé výkony ve čtvrtfinále play-off proti úřadujícím šampionkám. To vše zvládly ženy Tatranu Střešovice během povedené extraligové sezony. Působivá je také úspěšnost jejich oslabení, která činila 85,7%. Cíle tedy splnily na jedničku, do následující nadcházejícího ročníku ale nastupují s ještě větším odhodláním. „Chtěly bychom před play-off skončit nejhůře čtvrté,” zní z úst kapitánky Barbory Zabavské.

V základní části bojovaly střešovické florbalistky o dobré umístění před vstupem do vyřazovacích bojů. Jejich předsezonním cílem bylo umístit se na páté pozici, nakonec skončily o příčku níž. I to ale berou jako úspěch a splnění předsezonních slibů. „Šesté místo určitě beru pozitivně. Troufám si říct, že od čtvrté až do sedmé pozice byly týmy v tabulce vyrovnané. Do posledního zápasu nebylo jasné, jaká bude výsledná podoba tabulky,” hodnotí Zabavská.

Po základní části byly tatranské ženy v pozici „vybíraného týmu”. Že si je zvolí Vítkovice, první tým tabulky, se ale obecně nepředpokládalo. „Mě ten výběr docela překvapil. Podle mého jsme nebyly týmem, který by měl být vybrán jako první. Na druhou stranu jsem si říkala, že s námi chtějí odehrát vyrovnaná utkání. Trochu doufám, že Vítkovice, po těch dvou vyrovnaných zápasech s námi, svůj výběr příště zváží,” komentuje Zabavská.

Ve čtvrfinále tak na Tatran čekal těžký soupeř. Do prvního utkání série v Ostravě ženy z hlavního města naskočily s velkou sebejistotou. Po prvních patnácti minutách byly ve vedení 2:0. V polovině zápasu ale soupeř přesnými ranami otočil vývoj zápasu a tatranské florbalistky musely dorovnávat ztrátu. Vítkovice si v poslední desetiminutovce vypracovaly tříbrankový náskok a pražský klub už stihl pouze korigovat skóre na konečných 5:7.

Ještě sebejistěji nastoupily střešovické hráčky do druhého klání. Věděly už, že se soupeřem dokáží udržet krok a byly hladové po vítězství. Po ani ne patnácti minutách na tabuli svítilo skóre 3:0 pro Tatran. Pak ale znovu udeřily ostravské rytířky a zápas otočily na 5:3. Ani tak se ale pražský kádr nevzdával a pod vedením své kapitánky se mu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Gól do prázdné brány ale i toto snažení utnul v jeho neprospěch a Tatran opět prohrál.

Na další duely už nedošlo, sezona byla ukončena z důvodu koronavirové pandemie. „Myslím, že kdyby sezona neskončila, určitě bychom Vítkovice ještě pořádně potrápily a protáhly sérii na více než čtyři zápasy. To už se ale bohužel nedozvíme,” mrzí kapitánku. „Sérii ale hodnotím určitě pozitivně. Na to, jak máme mladý tým a že pro většinu z holek to byla teprve první extraligová sezona, tak jsme to zvládly dobře. Zápasy byly taky hodně psychicky náročné, jelikož byly až do poslední minuty vyrovnané, ale všechny hráčky to skvěle zvládly,” uzavírá kapitolu předchozí sezony.

Teď už se ale tatranské florbalistky soustředí na sezonu novou. Co se týče cílů do budoucna, mají už jasno. „Chceme určitě být po základní části týmem, co si vybírá, a vyhnout se tomu, abychom byly vybírány. Takže bych chtěla před play-off skončit nejhůře čtvrtá. Dalším cílem je určitě předvádět i nadále ofenzivní florbal, kterým jsme se letos prezentovaly. Nebyly jsme zatažené, ale spíše hladové po gólech a na to bych chtěla navázat,” nastiňuje Zabavská.

Letní příprava probíhala letos trochu jinak, především vinou koronavirové pandemie. „Ze začátku jsme trénovaly individuálně, ale hned co to šlo, jsme začaly s tréninky týmovými. Čtyřikrát týdně jsme trénovaly společně a jednou jsme každá měla individuální trénink. Proto si myslím, že na sezonu budeme dobře připravené,” hodnotí letní část pozitivně.

Pro spoustu sportovců nepříjemnou část sezony si ženy Tatranu zpříjemnily ještě účastí na letním turnaji Czech Open. „Pro nás je to asi trochu zklamání. Samozřejmě jsme do turnaje nešly kvůli výsledku, spíše s tím, že vyzkoušíme nové hráčky. Proto se taky neustále měnila sestava, což bylo náročné. Ale bohužel jsme konec turnaje nějak podcenily a nezakončily ho dobře, což mě mrzí,” dodává Zabavská.

Změny v kádru

Příchody: Nikola Hermannová, Kateřina Vachudová (obě Tigers Jižní Město)
Odchody: Monika Zikmundová (Panthers Praha), Natálie Houžvičková (přerušení kariéry), Liana Matěvosová, Karolína Vachušková, Anna Válková (vš. B tým), Daniela Reindlová (ukončení kariéry)

Jak se dařilo střešovické kapitánce Barboře Zabavské v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek