​​

CHODOV JE V SUPERFINÁLE! VÍTKOVICE PADLY PROTI TIGERS V PRODLOUŽENÍ

31. 3. 2019

Ženská extraliga zná svého prvního superfinalistu! Chodov po tuhé bitvě v ČPP Aréně uspěl v prodloužení, čímž vybojoval čtvrtý bod proti ostravskému FBC. Florbalistky Vítkovic prohrály po prodloužení a jejich série tak bude pokračovat pátým duelem na Dubině. V druhém kole play-down jsou zatím stoprocentní Židenice.

Ženy z Jižního Města zažily opravdu povedenou první třetinu proti Vítkovicím, v níž si zajistily vedení 4:0. Po přestávce se však rytířky zlepšily v produktivitě a začaly manko snižovat. V základní hrací době padlo celkem deset přesných zásahů, a tak klíčem čtvrtého semifinále bylo prodloužení. V tom se ujala akce, na jejímž konci byla Vendula Beránková. Tigers si tak připisují první bod – Vítkovice mohou v příštím klání znovu využít mečbol.

Vyrovnanou bitvu viděli diváci v ČPP Aréně, kde domácí florbalistky chtěly získat první bod v sérii proti pražskému Chodovu. Ačkoliv v zápase třikrát vedly, nechaly vyniknout Martinu Řepkovou, která se společně se svými spoluhráčkami postarala o nastavení. V něm česká reprezentantka dovršila hattrick a za radosti celého týmu mohly lvice slavit postup do Superfinále.

V boji o záchranu se daří více Židenicím. Brněnské hráčky si odvezou na palubovku Plzně vedení 2-0. Druhé vzájemné střetnutí v play-down rozhodla prostřední část hry, během niž domácí ženy skórovaly pětkrát. Slavia se ještě pokusila o zdramatizování výsledku v posledních dvaceti minutách, jenže na dostřel se už nedostala.