CHODOV NA ÚVOD SÉRIE DEKLASOVAL OSLABENÝ JIČÍN

10. 3. 2018

Tak vysokou výhru nečekal zřejmě nikdo. Na úvod čtvrtfinále Extraligy žen deklasoval Chodov v domácím prostředí Jičín a po výhře 18:0 nemohlo být o majiteli prvního bodu v sérii pochyb. Sedmi body se na vysokém vítězství podílela kapitánka Pražanek Tereza Urbánková (5+2), které na hattrick nahrála Eva Preisslerová. Celkově zaznamenala čtyři asistence, ke kterým přidala i jednu trefu.

18 : 0
3:05:010:0 -:-
Branky: 5. Eliška Vrátná, 10. Tereza Urbánková, 11. Tereza Urbánková, 21. Nela Jiráková, 23. Tereza Urbánková, 26. Martina Řepková, 35. Magdaléna Plášková, 40. Kristína Belicová, 43. Tereza Urbánková, 46. Petra Beránková, 46. Eva Preisslerová, 48. Martina Řepková, 50. Kristína Belicová, 51. Karolína Suchá, 55. Jana Lacková, 56. Tereza Urbánková, 57. Kristína Belicová, 59. Martina Řepková -

Oslabený Jičín vzdoroval pouze necelých pět minut. Jinak neměl proti Chodovu šanci. Domácí hráčky pustily v první třetině hosty pouze ke dvěma propagačním střelám. Zatímco v úvodních dvaceti minutách byly Pražanky k Východočeškám ještě milosrdné a zaznamenaly pouze tři branky, v ostatních periodách už tomu tak nebylo. „Je to odezva toho, jak jsme se na play-off těšily a prvním zápasem v sérii jsme chtěly dokázat, že v sérii budeme mít převahu my,“ podotkla dvacetiletá Eva Preisslerová.

Velké představení rozehrála zejména elitní formace Chodova, které velela Tereza Urbánková. Kapitána Pražanek měla i svou dvorní nahrávačku právě v podobě Preisslerové, která jí asistovala u třech branek. „První dvě přihrávky byly stoprocentně se štěstím. Ani jsem sama nevěděla, jak se dostaly ke spoluhráčkám. Zápas byl super, šly jsme do něj s energií, což se na něm i na výsledku poté ukázalo,“ komentovala Preisslerová. Celkově si Urbánková připsala za večer sedm bodů (5+2), což se ji povedlo naposledy v únoru 2014 – (6+1). Tehdy však ještě v dresu Herbadentu – dnešního Ivanti Tigers.

Preisslerová poté přidala ještě další asistenci a po přihrávce další domácí hvězdy Martiny Řepkové se i dvacetiletá útočnice Chodova dočkala branky. Nebýt navíc jedné škrtnuté asistence ze druhé třetiny, mohla Preisslerová vyšperkovat už tak vydařený večer. „To bylo v pořádku, protože na pátý gól opravdu nahrávala Líza (Eliška Vrátná pozn. red.) a pořadatelé špatně zaznamenali asistenci, takže jsem byla ráda, že ji opravili, protože by to nebylo fér,“ řekla s úsměvem.

Chodov zakončil své galapředstavení na číslovce 18 a Jičín nechal v úvodním čtvrtfinálovém duelu série pěkně vytrpět. „Po takovémhle výsledku už další zřejmě podobné nebudou. Každopádně jak v následujícím zápase, tak i v Jičíně chceme ukázat převahu a vyhrát sérii 4:0 na zápasy,“ přeje si mladá hráčka Pražanek.

Hostující tým, který hrál po celý zápas stejně, jako v probíhající sezóně pouze na dvě útočné formace od začátku nestíhal. „Všimly jsme si toho v sezóně, že Jičín hraje na dvě lajny. Více hráček v kádru nemá. Na jednu stranu je to škoda, ale první čtvrtfinále jsme si šly užít a nebraly jsme ohled, s kolika lidmi hraje soupeř,“ doplnila. Když už si hostující celek vytvořil nějaké šance, tak je vychytala Kristýna Provázková, která si po třech letech připsala čisté konto v play-off.