{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

CHODOV PROTI SVÝM BÝVALÝM OPORÁM, O DRUHOU VÝHRU ZABOJUJÍ TIGERS A OSTRAVA

Obrázek ke článku
14. 9. 2018

Nejvyšší ženská soutěž chystá pokračování. O víkendu proběhne druhé kolo Extraligy žen, které přinese například reprízu loňského play-down nebo hráčsky zajímavý duel mezi Jičínem a Chodovem. Náročný zápas bude čekat mimo jiné i nováčka z Plzně doma proti Vítkovicím.

Plzeňská Slavia zahájila působení v nejvyšší soutěži porážkou s Olomoucí. Nyní však bude čelit ještě větší výzvě. Tou se stanou Vítkovice, jež naopak jednoznačně porazily Jičín. V minulém utkání si za Ostravanky vysloužila největší pozornost hattrickem Zuzana Šponiarová. Jak si s ní poradí obrana Slavie?

Atraktivní střetnutí se uskuteční v Jičíně. Jeho nadcházejícím soupeřem se stane Chodov, přičemž hned několik domácích hráček dříve působilo právě na Jižním Městě. Konkrétně Kristýna Bachmaierová, Lucie Paulovičová, Gabriela Žůrková nebo Anet Jarolímová. I když Pražanky v prvním kole braly tři body, zápas by rozhodně neměly podceňovat.

Reprízu play-down obstarají Střešovice se Židenicemi. Loňský souboj o udržení vyhrály po sedmi utkáních florbalistky Tatranu a Brňanky musely absolvovat ještě jednu sérii navíc. Nakonec se ale i Židenice vyhnuly sestupu a budou chtít odvetu. Zároveň půjde o měření sil dvou poražených družstev z minulého víkendu.

O druhý úspěch se pokusí Ivanti Tigers doma proti Ostravě. Celek z Jižního Města zatím ani jednou neinkasoval, zatímco FBC obracelo skóre v Liberci. Vzájemný souboj loňských semifinalistů tak může napovědět, kdo bude bojovat o nejvyšší pozice tabulky.

Liberec bude usilovat o první vítězství sezóny. Ve druhém kole však narazí na hráčky Bohemians, které extraligovou premiéru zvládly. Oba týmy mají v sestavě tahounku se čtyřmi kanadskými body – za Crazy girls to je Hana Koníčková (3+1), zatímco produktivitě Bohemians vévodí Adéla Bočanová (2+2).

Na druhou výhru v řadě pomýšlí Olomouc. Jejím dalším soupeřem budou Panthers Praha. Dá se očekávat vyrovnaný duel, protože už v minulé sezóně rozhodoval ve vzájemných zápasech jediný gól.


Program 2. kola Extraligy žen
Sobota 15. září

14.00 FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – 1. SC TEMPISH Vítkovice (online / video)

17.00 KM automatik FBK Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (online / video)

17.45 Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice (online / video)

20.00 Ivanti Tigers Jižní Město – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (online /video)

Neděle 16. září

15.00 Crazy Girls FBC Liberec – FbŠ Bohemians (online / video)

17.00 Panthers Praha – FBS Olomouc (online /video)

Tabulka soutěže
Obrázek