{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DO ŠVÉDSKA MĚ TO TÁHLO VÍCE, PŘIZNÁVÁ KOTZUROVÁ

Obrázek ke článku
24. 6. 2021

Sezona pro ni skončila před branami superfinále. Po porážce s dominantními Vítkovicemi měla Denisa Kotzurová čas si odpočinout a přichystat na velké změny. Hráčka FBC opouští svou domovinu a míří na sever. Nejlepší nahrávačka extraligy se přesouvá do švédského Malmö FBC.

„Zvážila jsem všechna pro i proti a volba padla právě na Malmö,“ zní z úst ostravské univerzálky. Toto ale nebude její první zkušenost s nejlepší florbalovou ligou na světě. Při přerušení extraligy kvůli koronavirové pandemii už prostředí v SSL zažila. Několik vydařených zápasů odehrála společně se spoluhráčkou z FBC Michaelou Mlejnkovou za IBK Lund.

Rozhodla jste se pro přestup už během sezony nebo až po jejím konci, když jste prohrály v semifinále s pozdějším vítězem ligy?
Už minulou sezonu jsem měla v hlavě nějakou myšlenku, že bych mohla odejít. Dokonce byly i nějaké nabídky, ale rozhodla jsem se zůstat ještě sezonu. Po tomto ročníku už jsem však chtěla někam zamířit.

Pomohlo k vašemu rozhodnutí i vaše angažmá, které jste během pandemie zažila právě ve švédské SSL?
Rozhodně to mělo velký vliv. Měla jsem nabídku i ze Švýcarska, a tak jsem si mohla vybrat. Do Švédska mě to však táhlo více i díky tomu, že už jsem si mohla vyzkoušet právě SSL a zjistit, jaké to tam je a jak týmy fungují. Je to úplně jiný level florbalu a doufám, že jsem za sebou zanechala dobrou stopu, když o mě byl zájem.

Proč jste si vybrala zrovna Malmö?
To je celkem těžká otázka. Zvážila jsem všechna pro i proti a volba padla právě na Malmö. Velké plus bylo to, že v týmu působí Terka Urbánková a jako asistent trenéra Martin Košárek. Nabídky z jiných týmů byly vesměs podobné. V Malmö jsme se byly podívat i s Lundem, když jsem tam hrála a také když jsme jezdily s FBC na Tour de Sweden, takže město celkem znám a je mi velmi sympatické. Také je to vzhledem k dostupnosti asi nejblíže Česku.


Už jste se o tom zmínila. Těšíte se, že nebudete jediný český zástupce v týmu? Jste již nějak ve spojení s Terezou Urbánkovou?
Ano, je to moc fajn. Terka mi hned psala a vyměnily jsme si několik zpráv. Dokonce mi radí už teď ohledně tréninků. Říká mi, jak to tam chodí a taky, že už se na mě těší. I některé holky z Malmö už mi psaly, že mě vítají. Myslím si, že ten tým je tam celkově hodně přátelský a doufám, že mě holky dobře přijmou mezi sebe.

Ve vašem předchozím angažmá jste šla dohromady s Míšou Mlejnkovou. Teď jdete na vlastní pěst, máte z toho obavy?
Určitě, když jdete s někým, je to lepší. Máte si s kým popovídat, probrat zápas a řešíte všechno společně. Ze začátku to bude určitě těžší, když se tam teď budu stěhovat sama, ale věřím, že Terka mi pomůže a bude to jenom lepší.

ČTĚTE TAKÉ: Šponiarová míří do Švédska. Chci se přiučit, říká

Jak dlouho byste chtěla v nejlepší lize světa zůstat?
Asi co nejdéle to půjde, ale myslím si, že vždycky se mám kam vrátit. Takže uvidíme, na jak dlouho tam zakotvím. Smlouvu mám na dva roky a pak se uvidí, co bude dál.

Na jaké zážitky z FBC budete vzpomínat nejraději?
Myslím, že celkově na tu partu, jak jsme dokázaly táhnout za jeden provaz. Určitě budu vzpomínat na finále poháru, kde jsme zvítězily, a to byl totální lauf. Rozhodně na celou tu cestu, jak jsme se sezonu po sezoně zvedaly a jak jsme z prvoligového týmu udělaly tým, který stabilně bojuje o špičku tabulky. Takže vzpomínky budou jenom krásné na celý tým.

Jdete do Švédska pouze za florbalem nebo máte i nějakou novou pracovní příležitost?
Jenom o florbale to nebude. Ve smlouvě mám i práci. Něco se už rýsuje, ale ještě nevím přesně, jak to bude.

Budete hrát po boku například švédské reprezentantky a kapitánky Malmö Ellen Rasmussenové. Jak se na to těšíte?
Hrát s takovou florbalistkou to pro mě bude něco úplně nového. Doufám, že se vedle ní naučím spoustu nových věcí a bude mi pomáhat s mou hrou.

Jak jste na tom se švédštinou?
No, nic moc zatím. Už umím nějaká základní slovíčka ze hry a ze života. Říci „ano, ne“ a napočítat do deseti taky zvládnu (smích). Nějakým slovíčkům rozumím a snad budu brzy rozumět víc.

Měla jste i jiné nabídky než právě z Malmö?
Jak už jsem říkala, měla jsem i ze Švýcarska a potom ještě ze třech týmů SSL, ale rozhodla jsme se téměř okamžitě pro Malmö.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek