{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

DO VÍTKOVIC MÍŘÍ SINGAPURSKÁ REPREZENTANTKA

Obrázek ke článku
30. 8. 2019

Slovensko, Polsko, Švédsko, Finsko a Lotyšsko již své zástupkyně ve vítkovickém týmu žen mělo, nyní je čas na Singapur. Vedení florbalových Vítkovic se dohodlo na spolupráci se singapurskou univerzálkou Siti Nurhaliza Khairul Anuar, která přichází z klubu NUS Titans FC. Jednadvacetiletá pravačka by měla pomoci nahradit Polku Justynu Krzywak.

Prezident Vítkovic Tomáš Krásný uvedl, že klíčovou roli hrál trenér Jiří Velecký. „Hráčku si vyhlédl na Czech Open, kde hrála za singapurskou reprezentaci,“ uvedl.

Mezi přednosti singapurské posily patří držení hole. „Pro nás je důležité, že se jedná o hráčku s pravým držením hole, kterých je na českém trhu nedostatek. Trenéři cítili, že jednu takovou hráčku by potřebovali do sestavy doplnit poté, kdy ze studijních důvodů musela nečekaně skončit Justyna Krzywak. No a proč se tedy nepoohlédnout na druhém konci světa, že?“ usmívá se.

Mladou florbalistku tak čeká velký přesun. „Samozřejmě si uvědomujeme, že Siti přichází ze zcela jiného florbalového prostředí, společnosti a kultury, ale tak jak jsem měl možnost s ní mluvit, nemám obavy, že by rychle nezapadla,“ důvěřuje prezident nové posile.

Jedenadvacetiletá Siti je reprezentantkou Singapuru a jednou z nejnadanějších tamních florbalistek, svou zemi reprezentovala už na letošní oceánské kvalifikaci na světový šampionát a do Ostravy přichází jako dnes již bývalá opora celku NUS Titans FC.

Do tréninkového procesu ve Vítkovicích by se měla zapojit ve druhém zářijovém týdnu.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek