{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DRUHÉ MÍSTO ŽEN CHODOVA? PŘED SEZONOU NEOČEKÁVANÉ

Obrázek ke článku
9. 4. 2021

Chodov na druhém místě. Situace, která by v předcházejících sezonách udivila asi jen málokoho. V ročníku 2020/21 ale znamená překvapení, jež příjemně okořenilo základní část Extraligy žen. V minulém roce odešlo dvanáct převážně zkušených reprezentantek, nyní je výrazně obměněný mladý tým odhodlaný uspět také v blížícím se play-off. ​​

Základní část suverénně opanovaly Vítkovice, které neztratily na cestě na Prezidentským pohárem ani jeden bod. O druhé místo se ale svedl boj mezi Chodovem, Tatranem a Ostravou, jež měla ke stříbrné pozici dlouho nejlépe nakročeno. Důsledkem losu, přerušení a také několika karantén se rozhodovalo opravdu až v úplném závěru. Ten nejlépe zvládly právě lvice z Chodova a postaraly se tak o překvapení ročníku.

„Úžasné. Sami jsme to úplně nečekali. Věděli jsme, že budeme pro každého soupeře nepříjemní, ale že skončíme druzí, že na tom bodově budeme stejně jako v minulé sezoně s týmem plným reprezentantek, tak to je neuvěřitelné,“ řekl po posledním duelu hlavní trenér Lukáš Procházka.

Z celkového počtu 22 zápasů dokázaly jeho svěřenkyně zvítězit dokonce devatenáctkrát a posbíraly do konečné tabulky 57 bodů. Zaváhání přišla v obou duelech s Vítkovicemi, byť se nejednalo o vysoké porážky. Navíc je chodovský tým absolvoval na startu soutěže a následně ihned po lednovém restartu. Poslední porážku 4:6 jim připravil v derby Tatran. V dalších kolech ale vždy dokázaly získat cíl v podobě výhry. „Několik těžkých zápasů se nám podařilo zlomit po skvělých obratech, kde se ukázala naše morální síla,“ myslí si kapitánka týmu Daniela Frantíková.

Po odchodu řady hráček vsázejí na Chodově na mládí, o čemž svědčí i věkový průměr, který činí dvacet let. Ten lehce narušují zkušené brankářky Jana Christianová a Hana Ranochová. „My jsme s Christi takové babičky. (smích) Máme odehráno suverénně nejvíce zápasů, obzvlášť když některé holky hrají svou první sezonu. Takže už chápu, jak se dříve cítily nejstarší hráčky v týmu,“ uvedla Ranochová, která v sezoně dopomohla týmu k jedenácti výhrám. Právě na brankářský tandem se mohou na Jižním Městě spolehnout a jsou si toho vědomi. „Tým se nám povedlo dobře poskládat. Holky za sebou stojí, vědí, co mají hrát, jsou zodpovědné a druhé místo je skvělá odměna,“ míní Procházka.

Zajímavostí přitom je, že lvice příliš nevynikaly ve statistikách. Mezi lepšími se sice držely v procentuální úspěšnosti oslabení či úspěšnosti střelby, ale dlouho měly problém například s proměňováním přesilových her. V koncovce základní části se jim však začalo i v této situaci více dařit, nicméně na vyšší číslo než 24,3 % to nestačilo.

Nejproduktivnější hráčkou obměněného týmu se stala devatenáctiletá Eliška Chudá, jež do týmu také přišla až před aktuální sezonou. Devátou příčku v kanadském bodování extraligy si zajistila 40 (19+21) body. „Ukázali jsme, jaký jsme tým a že se s námi musí počítat. Možná to bylo nečekané, ale o to to teď je lepší pocit,“ tvdí hráčka s číslem 9 na dresu. Na dalších pozicích se umístily útočnice Tereza Hanzlíková (16+10) a Karolína Suchá (10+15), tedy dvě hráčky s reprezentačními zkušenostmi a s dlouhodobější působností v modrobílém dresu.

Díky výhodné druhé pozici na Chodov přišla řada ve výběru soupeřů hned po rytířkách z Vítkovic a jihoměstský celek sáhl po Bohemians. „Myslím si, že v naší hře máme jasno. Budeme ladit detaily přímo až na soupeře. Ještě také chceme zkoušet některé taktické varianty, abychom byly variabilnější ve chvílích, kdyby zápasy neměly vývoj, jaký si představujeme,“ pronesl směrem k play-off Procházka.

Tabulka soutěže

Obrázek