​​​​

DVACET GÓLŮ NASTŘÍLELY VÍTKOVICE, OSTRAVA NEDALA ŠANCI TIGERS

29. 9. 2019

Nedělní program Extraligy žen pokračoval několika vysokými výhrami. Na sobotní úspěch FBC Ostrava nad Ivanti Tigers navázaly Vítkovice, které rozdrtily neuvěřitelným skóre 20:0 Olomouc. Přes deset branek nastřílely i florbalistky Chodova nebo Panthers Praha. Vyrovnané souboje naopak zvládly týmy Židenic a Bohemians.

"Přijeli jsme pro tři body a ty taky máme," znělo od trenéra Jakuba Robenka těsně po utkání, kdy jeho svěřenkyně zdolaly Tigers. Během zápasu si dokázaly udržet několikabrankové vedení a nenechaly domácí tým zdramatizovat výsledek. Ke konci základní hrací doby upravila na konečných 3:8 Dominika Steinbachová s Eliškou Chudou. Bilancí 2+2 se blýskla Michaela Mlejnková.

Až do poslední třetiny nebylo jasné, kdo zvítězí v pražském derby mezi Bohemians a Tatranem. Závěrečnou dvacetiminutovku však zvládly lépe domácí hráčky, které díky čtyřem gólům urvaly na svoji stranu nejtěsnější možné vítězství 8:7. Klokanky se tak s devíti body drží na solidní čtvrté příčce.

Obrovským rozdílem ve skóre uspěly úřadující mistryně z Vítkovic. Utkání na hřišti Olomouce totiž ovládly 20:0, když jednotlivé třetiny zvládly 0:6, 0:7 a 0:7. Pět bodů si připsala do individuálních statistik Denisa Ferenčíková (3+2), kterou následovala čtyřgólová střelkyně Barbora Husková (4+0). „Opět jsme dobře začali, chytili tempo a brzy rozhodli. Jsem rád, že jsme zápas odehráli v pozitivním naladění a celou dobu zůstali soustředění s chutí hrát florbal,“ uvedl trenér hostů Tomáš Martiník.

Nad nováčkem Bulldogs Brno si připsal jasnou výhru Chodov, jenž odjížděl z jihomoravské metropole s výsledkem 13:2. Hráčkou utkání byla na straně Pražanek zvolena Gabriela Žůrková s bilancí čtyř tref a jedné asistence. S podobným přehledem bodoval i tým Panthers Praha proti Crazy girls Liberec. Domácí celek si pohlídal klidný náskok 11:2.

Sedmé místo soutěže drží Židenice díky plnému počtu bodů z Jičína. Východočešky padly 2:4, když dostaly rozhodující branku 15 minut před koncem z hole Evy Urbáškové. „Konečně výhra nad Jičínem, už ani nevím po jak dlouhé době. Jinak dnes jsme byli jasně lepším týmem, bohužel naší neschopností v zakončení jsme ze zápasu udělali zbytečné drama,“ hodnotil kouč Brňanek Jiří Starý.