{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

DVĚ OSTRAVSKO-PRAŽSKÁ ČTVRTFINÁLE A JEDNO DERBY: VÝSLEDEK VÝBĚRU SOUPEŘEK

Obrázek ke článku
24. 2. 2019

Poslední kolo definitivně korunovalo Vítkovice jako vítězky základní části a rozseklo také souboj o třetí příčku v tabulce, kterou ukořistil druhý ostravský tým. Volba soupeřek pro čtvrtfinále svedla dohromady Vítkovice s pražskými Bohemians, Chodov zvolil městské rivalky Panthers a také Ostrava sáhla po pražském týmu - Tatranu Střešovice. Na čtvrté Tigers tak připadl tým z Jičína.

Vítkovice zvolily Bohemians

Vítěz základní části Extraligy žen si pro čtvrtfinále zvolil stejně jako minulý rok Bohemians, které skončily v tabulce na páté příčce se ztrátou šestadvaceti bodů na čelo. Vítkovice zvládly oba letošní vzájemné duely s nastávajícím čtvrtfinálovým soupeřem na výbornou, nejprve ho porazily doma s čistým kontem 12:0, na venkovním hřišti slavily po povedené prostřední části výhru 10:3. Proti florbalistkám z Děkanky se dařilo Zuzaně Šponiarové, vstřelila do jejich sítě čtyři branky a připsala si stejný počet asistencí. Rozhodovat také mohou početní výhody, v nichž mají Vítkovice padesátiprocentní úspěšnost a zároveň jsou nejméně inkasujícím týmem celé soutěže. Pro Bohemians skončily v minulé sezoně vyřazovací boje nejrychlejším možným způsobem, Vítkovice tehdy postupem 4:0 na zápasy odstartovaly cestu za zlatem. Otázkou je, zda obhájkyně bleskové čtvrtfinále zopakují.

Florbal Chodov ukázal na Panthers Praha

Florbalistky Chodova se po základní části umístily na druhém místě tabulky Extraligy žen a soupeře pro čtvrtfinále play-off si vybíraly hned po Vítkovicích. Tým z Jižního Města zvolil sousedky z metropole Panthers Praha.  S Panthers Praha mají hráčky Chodova příznivou zápasovou bilanci, v září loňského roku vyhrály 4:1, o pět měsíců později pak 8:4. I přesto, že se nejedná o velké brankové rozdíly, Chodov svého soupeře vždy výrazně přestřílel a zápasy měl pod kontrolou. Po obou utkáních nebyl trenér Chodova Lukáš Procházka příliš spokojen, po výhře 4:1 u svých hráček postrádal tempo a nasazení. Po vítězství 8:4 si stěžoval na pasivitu a lehkovážnost v obraně. Spokojen nebyl ani s tím, že se jeho hráčky snažily dohrávat každou akci do jasné pozice. Nejlépe se ve vzájemných zápasech bodově dařilo Martině Řepkové, která si připsala dvě branky a stejný počet nahrávek. Nela Jiráková vstřelila branku a zaznamenala tři gólové nahrávky. Ve vyřazovacích bojích se spolu oba týmy dosud neutkaly.

Ostrava vybrala střešovický Tatran

Ostrava si jako třetí tým v pořadí vybrala střešovický Tatran, který skončil po základní části na osmém místě. Ostravské FBC si se Střešovicemi poradilo v obou letošních duelech. Nejprve Ostrava přehrála Tatran na jeho hřišti poměrem 11:6 a poté ve dvacátém kola zvítězila Ostrava před domácími fanoušky výsledkem 9:3. Z ostravského týmu se proti Tatranu nejvíce daří sestrám Hudákovým, které dohromady za oba zápasy zaznamenaly šestnáct kanadských bodů.

Na Tigers zbyl Jičín

Hráčky Tigers získaly v letošních zápasech proti Jičínu plný počet bodů. Doma uspěly jen těsně 8:6, což si však vynahradily druhým vítězstvím 12:6. Obě utkání přinášela častá vyloučení, kterých bylo dohromady 11. Góly z přesilovky ale padly jen dva, a to pouze ve prospěch týmu z Jižního Města. Individuálně se z Ivanti dařilo Dominice Kubišové, jež ve druhém vzájemném duelu dala čtyři branky. V součtu obou střetnutí bodovaly také věkem stále juniorky Eliška Chudá (1+5) a Kateřina Kovaříková (5+2). Na straně Jičína pak zakončila oba zápasy se dvěma trefami a stejným počtem asistencí Anet Jarolímová. Pro Tigers s Jičínem půjde o historicky první společnou sérii v play-off Extraligy žen.

Tabulka soutěže
Obrázek