{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

DVOJKOLO POKRAČUJE: V NEDĚLI TATRAN VYZVE CHODOV, BOHEMIANS ČEKAJÍ PANTHERS

Obrázek ke článku
15. 12. 2018

Po pátečních zápasech se opět rozjede Extraliga žen. V nedělním 14. kole proběhne utkání ze středu tabulky mezi Bohemians a Panthers Praha. Na třetí místo se může dotáhnout Jižní Město, pokud porazí Olomouc. Zároveň však bude záležet na výsledku duelu FBC Ostrava – FBK Jičín. Narazí na sebe i soupeři z pozic pro play-down.​​

FBC Ostrava je v tabulce průběžně třetí. Pokud si ale chce toto postavení upevnit, potřebuje získat ještě další body. Tentokrát bude možnost je nasbírat proti Jičínu, který díky lepšímu skóre hájí šestou příčku před Panthers a Olomoucí. Mimo jiné půjde o souboj dvou nejproduktivnějších hráček soutěže, protože za domácí tým nastupuje Paulína Hudáková (13+20) a za hosty Anet Jarolímová (16+18).

Na hřišti předposledního Liberce se představí Vítkovice, jež obhajují roli favorita. Ke kvalitnější herní situaci jim může pomoct také páteční vítězství v městském derby nad FBC. Crazy Girls naopak čekají na tři body už od začátku října. Oporou jim však bude zázemí Home Credit Arény, kde Severočešky zápas netradičně odehrají.

K postupové osmičce do play-off se snaží přiblížit Tatran. Stále mu ovšem chybí tři body, aby dorovnal ostatní protivníky. A v tomto kole bude vše ještě náročnější, protože se Střešovice utkají s lídrem tabulky. Chodov letos zatím ani jednou neprohrál, a tak zůstává první v pořadí Extraligy žen. Do boje o třetí příčku mají v plánu zasáhnout Ivanti Tigers, pokud by porazily Olomouc.

Podoba celkového umístění se ale může měnit i jinde. Páté Bohemians hrají se sedmými Panthers a oba týmy si mohou pozice různě prostřídat. V dolní části tabulky proběhne duel Židenice–Plzeň o případné desáté místo, které aktuálně drží právě Brňanky.


Program 14. kola Extraligy žen

15.00   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – KM automatik FBK Jičín online / video

15.00   Crazy girls FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice online / video

16.00   Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV online / video

17.00   K1 Florbal Židenice – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň online / video

17.00   FbŠ Bohemians – Panthers Praha online / video

17.00   Ivanti Tigers Jižní Město – FBS Olomouc online / video

Tabulka soutěže

Obrázek