ELITE JE NA POZICÍCH PRO PLAY-OFF, HERBADENT POPRVÉ PADL

27. 11. 2016

​​Jako povedené mohou dvanácté kolo označit zejména hráčky Bohemians. V pražském derby proti Herbadentu prohrávaly o čtyři branky, ale nakonec se postaraly o senzaci a zvítězily 7:5. Liberec prohrál s Chodovem a vypadl z osmičky znamenající play-off, kde jej nahradilo ELITE.

V jičínském sportovním areálu se Ostravankám dařilo od začátku utkání. V polovině první části vedly nad domácím celkem o tři branky. Další třetiny už byly výsledkově vyrovnanější, ta druhá dokonce skončila remízou. Za FBC nejvíce zářila Nela Kapcová, která se do statistik zapsala šestkrát – vedle hattricku na další tři branky nahrála. Ostravanky si domů odváží tři body, které prohlubují mezeru za první pěticí. Dalších sedm celků v čele s Jičínem zaostává nejméně o deset bodů.

Druhé sobotní utkání bylo na úspěšné střelecké pokusy podstatně chudší. Židenice zvítězily fotbalovým výsledkem 2:1 po bitvě, v níž je domácí soupeřky takřka dvakrát přestřílely. Utkání provázelo mnoho trestů, všechny však padly až v závěrečné dvacetiminutovce. Pětiminutové oslabení v kombinaci s dvouminutovým vyloučením na straně Olomouce pak zřejmě rozhodlo o tom, že body poputují do moravské metropole.

V neděli přivítaly mistryně z Vítkovic Královské Vinohrady, tedy poslední celek tabulky. Papírové předpoklady jasně hovořily o nadvládě Vítkovic. Domácí hráčky se ujaly vedení, které postupně narostlo až na 5:0. Po této vstřelené brance se poprvé a naposledy dostaly ke slovu Vinohrady a dokázaly se prosadit. Na vývoji utkání to však nic nezměnilo, Vítkovice ještě čtyřikrát přesně zamířily a do tabulky získaly plný bodový zisk. Trenér domácích Dušan Dudešek však s výkonem příliš spokojený nebyl: „Dnes jsme byli mizerní v zakončení. Věřme, že v úterý bude náš výkon po všech stránkách lepší.“ Rytířky se vrátily do čela Extraligy žen, protože Herbadent v pražském derby padl. Ale už v úterý bude mezi těmito týmy sveden přímý souboj o první místo tabulky.

Bohemians se dotáhli na čelo

Herbadent si proti Bohemians vytvořil náskok 4:0, ale nedokázal jej udržet. Po čtvrtém obdrženém gólu se hráčky Bohemians vzchopily a začaly se na soupeřky dotahovat. Vyrovnání přišlo ve 45. minutě, ale o pár minut později zase vedl hostující Herbadent. Ne však na dlouho. O necelou půl minutu později znovu vyrovnala stav utkání Rybičková a poté Poláková s Havlíkovou dokonaly senzaci. Bohemians po dvanáctém kole obsazují třetí příčku v nejvyšší české ženské soutěži. „Skvěle rozjetý zápas jsme začaly ztrácet ve druhé třetině, kdy se nám nedařilo držet míček a pustily jsme tak soupeřky do hry. Musíme zapracovat na tom, aby nás obdržený gól neposunul dolů,“ komentuje prohru svého týmu trenérka Markéta Šteglová.

Jednoznačný průběh duelu se odehrával na Jižním Městě, kde Chodov přivítal Liberec, který před tímto kolem uzavíral osmičku účastníků play-off. To je však minulostí. Domácí hráčky soupeřky jednoznačně přestřílely a bez problémů si došly pro další bodový zisk. Na třetí Bohemians ztrácí Chodov jediný bod.

Napínavý souboj se odehrával na Děkance, kde se utkaly týmy ELITE PRAHA a Panthers Praha. Hostující hráčky se dostaly do dvoubrankového vedení a po kontaktním gólu ELITE se na vyrovnání čekalo až do padesáté minuty hry. Přetahovanou o vedení nakonec vyhrály hráčky ELITE v těsném poměru 5:4 a poprvé v sezóně se dostalo na příčky znamenající jarní play-off.