{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ELITE SPLNILO POVINNOST PROTI VINOHRADŮM

Obrázek ke článku
28. 2. 2015

Poslední kolo základní části Extraligy žen svedlo proti sobě dva pražské celky. ELITE narazilo na Sokol Královské Vinohrady. V hale Děkanka se neodehrál souboj pouze týmů, které již nemohly pomýšlet na play off, ale střetly se zde celky, které se spolu utkají hned příští víkend v play-down.

ELITE PRAHA - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:5 (4:0, 3:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. Vejdělková, 13. Drobná (Nosková), 16. Vránová (Jelínková), 18. Nosková, 23. Lamková (Jelínková), 25. Domonkosová, 25. Valášková (vla.), 47. Nosková (Novotná), 53. Lamková (Štěpánová), 53. Vejdělková (Nosková) – 22. Čermáková (Černovská), 26. Tvrzníková (Jiřičková), 28. Šádková (Jiřičková), 43. Tvrzníková (Jiříčková), 53. Černovská (Honzová). Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1

Bylo tedy otázkou, jak k dnešnímu duelu oba soupeři přistoupí. Zda vytasí všechny zbraně, či jen některé anebo se budou šetřit na důležitější souboje, které je čekají již příští víkend v sérii hrané na tři vítězná utkání. Úvod začátku napovídal poslední variantě. Ani jednomu se nechtělo s balónkem příliš dopředu a na obou stranách byla k vidění kombinace plná nepřesností. Až v polovině první třetiny se dokázala prosadit po zmatcích hostující obrany Vejdělková. 

Od té doby se na straně Vinohrad a jejich obranné hře kupila jedna špatná rozehrávka za druhou. Vrcholem této části byl i vlastní gól kapitánku hostující výběru Valáškové, která si srazila míček za bezmocnou Máčilovou. To už bylo za stavu 7:1 pro ELITE. Mezitím stihly zaznamenat své premiérové trefy v nejvyšší soutěži Veronika Drobná a Kateřina Vránová, které dnes nastoupily vůbec k prvnímu zápasu v nejvyšší soutěži. Až za tohoto stavu přiřadilo na vyšší obrátky také SKV a dokázalo srovnat skóre druhé třetiny na 3:3.

Čtyřgólové manko se ale svěřenkyním Magdaleny Kotíkové smazat nepovedlo a naopak domácí celek v závěrečné periodě navýšil své vedení na konečných 10:5, a to i přes to, že v zápase hrál třikrát v oslabení oproti tomu Vinohrady nebyly vykázany ani jednou. 

Tabulka soutěže

Obrázek