{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


EUFORIE JE VELKÁ, JEDEN KROK ALE JEŠTĚ CHYBÍ, ŘÍKÁ ROBENEK

Obrázek ke článku
5. 4. 2022

Florbalistky Ostravy zaskočily v semifinále papírového favorita a po výhře 4:0 na zápasy postoupily poprvé v historii do superfinále, v němž se utkají s Chodovem. „Zbývá poslední náročné utkání. Moc se na něj těšíme, toužili jsme po tom hodně dlouho,“ svěřil se trenér FBC, Jakub Robenek.

Máte za sebou senzační postup do superfinále přes do té doby suverénní Vítkovice. To nejdůležitější samozřejmě ještě přijde, už teď to ale pro vás musí být obrovský úspěch, že?
Asi ano, euforie je velká. Způsob, jakým jsme vyhráli, byl obrovským překvapením i pro nás samotné. Na druhou stranu je nám jasné, že ještě jeden krok zbývá. Klasické play-off je u konce, čeká nás ale ještě jeden extrémně těžký zápas. Chceme ho zvládnout, abychom si to mohli užít ještě víc.

Celá série měla skvělou atmosféru. Jakou roli fanoušci při postupu sehráli?
Musím říct, že za celou dobu mého působení v ženském florbale jsem něco takového na ligové úrovni nezažil. Zážitky a emoce jsou tím ještě více znásobené. Diváci nás hnali, cítili jsme velkou podporu. Během týdne mi navíc chodilo strašně moc zpráv od známých, od soupeřů… Stálo za námi opravdu hodně lidí.

►KUPUJTE VSTUPENKY NA SUPERFINÁLE

Povedlo se vám vyhrát oba první duely venku. Cítili jste po přesunu na domácí hřiště, že už jste opravdu blízko?
Věděli jsme, že lépe se začít nedá. Vnímali jsme ale i sílu Vítkovic, ta první utkání jsme spíš ubojovali a měli jsme v nich i trochu štěstí. Říkali jsme si, že pokud chceme vyhrát i další zápasy, musíme zlepšit hru s balonkem. Hodně jsme na tom ve volných dnech pracovali a poté to doma zužitkovali. Náš herní projev se zlepšil a hra se vyrovnala. Chvíli měly navíc Vítkovice, chvíli my. V mých očích jsme předvedli velmi vyspělé a kvalitní výkony. Postoupili jsme zaslouženě.

V superfinále vás čeká Chodov, s kterým jste měli v základní části vyrovnanou bilanci. Co od tohoto souboje čekáte?
Těžko říct, je to naše první superfinále. Chodov už je přece jen o něco zkušenější. Hraje se jen na jednu výhru, takže si myslím, že zápas bude hodně takticky svázaný. Moc se těšíme, toužili jsme po tom hodně dlouho. Chceme si to užít, ale samozřejmě také odpracovat a odmakat. Dáme do toho veškerý zbytek našich sil.

Chodov už jste nicméně jednou porazili ve finále poháru v roce 2018. Budete z toho nějakým způsobem čerpat?
Lhal bych, kdybych řekl, že jsme si na to nevzpomněli. Tehdejších hráček už tu ale moc není, náš tým se hodně proměnil. Jeho herní i osobností tvář už je úplně jiná. Asi to nebude nic, o čem bychom se bavili, byť to byl jeden z mála případů, kdy jsme Chodov porazili. Budeme chtít hlavně stavět na sérii s Vítkovicemi a na výkonech, které jsme proti nim předvedli. Ještě jednou je musíme zopakovat.

Chodov bojoval se Střešovicemi až do sedmého klání a má tedy výrazně méně času na odpočinek. Může to pro vás být výhoda?
Tohle je takové zrádné. Může to být výhoda pro nás, ale také i pro soupeře. Pro nás je dobře, že jsme měli čas doléčit nějaká zranění, jenže Chodov zase bude v tom herním rytmu. Po třináctidenním volnu budeme muset do utkání velmi rychle naskočit.

Superfinále si zahrajete v pražské O2 areně, kde se dá očekávat velmi dobrá atmosféra. Jak se na ni těšíte?
Moc! Obzvlášť po našich zápasech v Ostravě, kde byli fanoušci skvělí. Mám akorát trochu strach, aby se to v té velké hale neztratilo. Víme ale, že s námi pojede možná ještě více lidí, než bylo v ČPP Aréně. Pro nás je superfinále vrchol, na kterém jsme dlouho pracovali. To vnitřní napětí je veliké.

Navíc jste nyní čerstvým otcem. Je pro vás o to větší motivace superfinále vyhrát, abyste mohl dceři přinést zlatou medaili?
Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Musím ale říct, že od té doby, co je na světě, trávím doma čas trochu jinak a tolik nepřemýšlím nad florbalem. Jsou to okamžiky, které ani sport nemůže nahradit. Kdyby tam ale malá mohla být se mnou po zápase, bylo by to určitě super.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek