{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

EXPERTKA JELÍNKOVÁ: HERBADENT MĚL OBROVSKOU CHUŤ A VŮLI

Obrázek ke článku
20. 4. 2017

Český florbal i v letošním play-off přináší exkluzivní pohledy experta na jednotlivé série v cestě do Superfinále. Extraligu žen sleduje Zuzana Jelínková, bývalá hráčka FbŠ Bohemians s celkem 358 starty v nejvyšší soutěži a 44 starty v reprezentaci včetně dvou účastí na mistrovství světa. Herbadent byl podle ní lépe připraven na veškeré varianty.

Že Superfinále nemá favorita se potvrdilo i letos. Vyhrál ovšem tým, který byl určitě v danou chvíli lépe připraven na to, co se může a zřejmě i bude na hřišti dít.

Co hrálo jednoznačně do karet Herbadentu, bylo tempo a průběh hry, od prvních minut bylo patrné, že Vítkovice možná utkání ze začátku podcenily, že nestíhají, nesrovnaly se s nasazením a hlavně rychlostí řešení situací, se kterou jejich soupeř do finále nastoupil, což přičítám rozdílné úrovni semifinálových sérií. Čekala jsem, že se takto zkušený tým, jakým Vítkovice jsou, lépe vyrovná s tím, že za celé play-off nehrál pořádně „ostrý“ zápas, a že se v tomto směru dokáže mnohem lépe připravit.

Každopádně jako dost klíčové vidím, že Vítkovice nedostaly příliš prostoru pro svou kombinační hru, pro své krosové nahrávky s následnou nebezpečnou střelou nebo sklepnutím do středové oblasti, hráčky v těchto místech byly pečlivě hlídány. Hrozily tak jen střelbou z větší vzdálenosti, případně z odskoků na hranici velkého brankoviště, ale tam pak přicházely ke slovu velice dobré bloky, případně zákroky brankářky.

Obecně obrana v tomto utkání klapala Herbadentu na jedničku. Byla hodně aktivní, ale přesná, dobře spolupracovala a co víc, vydržela jim po celý zápas. I v době, kdy se Vítkovice nadechovaly k vyrovnání a případnému obratu (zejména ve druhé třetině), dokázaly být hráčky trpělivé a počkaly si na svou šanci, kterou pak zvládly proměnit a tím i nakonec zlomily vítkovický odpor. Zkrátka byly vždy o krok napřed. Obrana byla tedy opravdu základním stavebním kamenem k jejich úspěchu.

Herbadent se rovněž prezentoval obrovskou chutí a vůlí, hodně mi v tom připomínal právě Vítkovice v Superfinále v roce 2014. Možná i to byl důležitý faktor, který nakonec rozhodl právě ve prospěch pražského týmu. Vítkovicím tak zbyl jen nepříjemný pocit, že téměř bezchybná sezóna neskončila tak, jak si všichni plánovali a že budou muset na další šanci čekat minimálně rok. Ženské extralize pro letošní sezónu vládne Herbadent.

Tabulka soutěže
Obrázek