{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

EXTRALIGA ŽEN: 10. KOLO NABÍDNE MIMOJINÉ SOUBOJ PRVNÍHO S POSLEDNÍM

Obrázek ke článku
2. 11. 2018

Zápasy 10. kola Extraligy žen jsou rovnoměrně rozloženy do dvou dnů. Sobotní program zahájí zajímavý souboj Tigers s Jičínem, následovat bude výjezdní moravské derby Židenic proti Vítkovicím ve Znomě a poslední Liberec hostí první Chodov.V neděli od 16:00 přivítají Bohemians nováčka z Plzně, Panthers se střetnou s Ostravou. Na závěr se utkají dva týmy ze spodní poloviny tabuky, a to Tatran s Olomoucí.

Desáté kolo Extraligy žen zahájí v sobotu v 15:30 udel mezi Tigers a Jičínem. Tyto dva soupeře v tabulce dělí šest bodů, Jičín se tak v případě výhry může bodově dotáhnout na tři týmy před sebou. Nebude to mít ale lehké, naposledy prohrál 6:9 s Ostravou a Tigers v posledních dvou kolech předvedly jednoznačné výhry.

Vítkovice se vydají do Znojma, kam vyváží své domácí utkání tým z opačného konce tabulky. Židenice mají za sebou tři těsné porážky s týmy z jejich okolí v tabulce, naopak Vítkovice neprohrály již šest utkání v řadě. Výsledky florbalistek Židenic jsou na domácím hřišti jako na houpačce a střídají výhry s porážkami, všech šest bodů ale vybojovaly doma.

Chodov vyrazí na sever Čech, kde se uskuteční bitva prvního s posledním týmem tabulky. Liberec v posledních dvou duelech schytal vysoké porážky a ani nyní ho nečeká lehká práce, Chodov má totiž nejlepší ofenzivu v lize v čele s Martinou Řepkovou (15+8) a na venkovním hřišti neztratil ani bod.

Na druhou polovinu utkání 10. kola se fanoušci mohou těšit v neděli, dva duely vypuknou v 16:00. Plzeň se rychle oklepala z drtivé prohry s Tigers a v posledním kole vybojovala důležitou výhru nad Židenicemi. Nyní zamíří do Prahy k souboji s Bohemians, kterým se přestalo mírně dařit. Po dvou porážkách až v prodloužení porazily 8:7 Panthers, proti nováčkovi soutěže stojí nepříznivá bilance z venkovních utkání, kdy ani jedno nevyhrál a ve všech inkasoval vysoký počet branek.

Ostrava vyrazí do hlavního města, kde se střetne s Panthers. Ostravanky v letošní sezoně pomýšlí na nejvyšší mety, po dvou těsných porážkách s týmy z první čtyřky se dostaly zpět na vítěznou vlnu výhrou nad Jičínem. Panthers se s patnácti body nachází na páté příčce, v posledním utkání v derby s Bohemians prohrály po dvou výhrách v řadě v prodloužení.

Celé kolo uzavře souboj Tatranu s Olomoucí, pro oba celky to bude důležité střetnutí, jelikož Olomouc má na Střešovice náskok pěti bodů. V minulé sezoně ve vzájemných střetnutích zvítězil vždy domácí tým, Tatranu se příliš nedaří, když prohrál již pětkrát v řadě. Olomouc po dvou výhrách naposledy padla doma s Tigers 1:9.

Program 10. kola Extraligy žen
Sobota 3. listopadu

15:30 Ivanti Tigers Jižní Město – KM automatik FBK Jičín

16:00 K1 Florbal Židenice – 1. SC TEMPISH Vítkovice

17:30 Crazy girls FBC Liberec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Neděle 4. listopadu

16:00 FbŠ Bohemians – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

16:00 Panthers Praha – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA

17:00 Tatran Střešovice – FBS Olomouc

Tabulka soutěže
Obrázek