{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

EXTRALIGA ŽEN: 17. KOLO VE ZNAMENÍ VÝHER FAVORITŮ

Obrázek ke článku
13. 1. 2019

V sobotu měla Extraliga žen na programu dvě utkání 17. kola a dva pražské týmy mohly slavit vítězství. Z výher se radovaly hráčky Bohemians a Tigers Jižní Město. V neděli na ně navázali další favorité, když týmy Vítkovic, Chodova a Ostravy bodovaly naplno.

Jičín narazil na soupeřky z Jižního Města, které již v šesté minutě vedly 3:0. Teprve postupem času se skóre začalo měnit také ve prospěch domácího celku, jenže Tigers se snažily stále držet vícególový odstup. To jim nakonec vyšlo přesně podle představ a Pražanky si připsaly vítězství 12:6. I nadále jim však bude patřit třetí příčka, protože Chodovu s Vítkovicemi zůstává poměrně vysoký náskok.

Úspěšně si počínaly také florbalistky Bohemians proti Slavii Plzeň. U sedmi gólů svého týmu z desíti byla Adéla Bočanová (2+5), která tak dotáhla klokanky k výsledku 10:5. Bohemians si pojistily páté místo tabulky, zatímco Slavia je i po 17. kole poslední.

Chodov zdecimoval Liberec 11:1 především díky štědrým bodovým příspěvkům Magdalény Pláškové a Martiny Řepkové. První jmenovaná zaznamenala sedm bodů za čtyři branky a tři nahrávky, druhá měla jen o bod méně, když zaznamenala hattrick.

Florbalistky Vítkovic porazily Židenice 8:2 díky silné úvodní třetině, kterou opanovaly 4:0. Na osmi brankách se bodově podílelo celkem dvanáct hráček Vítkovic, přičemž žádná nepřekonala hranici dvou kanadských bodů.

Díky vítězství 12:4 nad Panthers Praha hráčky Ostravy nadále bojují o třetí příčku tabulky, kterou stále okupují Tigers s jednobodovým náskokem. Po šesti kanadských bodech svému celku přispěly Kristína Hudáková a Denisa Kotzurová.

V přímém souboji o osmé místo se utkaly hráčky domácí Olomouce a Tatranu. Úspěšnější byly nakonec střešovické florbalistky, které zvítězily 4:3 po nájezdech, když Anežka Viplerová rozhodla až ve čtrnácté sérii.


Výsledky 17. kola Extraligy žen

KM automatik FBK Jičín – Ivanti Tigers Jižní Město 6:12 (video / online)

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FbŠ Bohemians 5:10 (video / online)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Crazy girls FBC Liberec 11:1 (video / online)

1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 8:2 (video / online)

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - Panthers Praha 12:4 (video / online)

FBS Olomouc - Tatran Střešovice 3:4pn (video / online)

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek