PANTHERS SLAVILI PO NÁJEZDECH, KLÍČOVÝ ZÁPAS URVALA OLOMOUC

13. 3. 2021

Bitvu pátého družstva se šestým přineslo 18. kolo Extraligy žen. V něm florbalistky Panthers Praha přetlačily Židenice, když obrátily nepříznivé skóre. O elitní osmičku usiloval tým Bohemians, ale zaváhal v Olomouci.

Velké drama ustály hráčky pátých Panthers Praha, které v nájezdech zdolaly Židenice. V normální hrací době přitom musely většinu času dotahovat a vyrovnávaly až na poslední chvíli. Dovednostní disciplínu rozhodla Veronika Zittová a panterky odskočily Brňankám na šest bodů.

Židenice na začátku druhé třetiny vedly o dvě trefy. Následující fáze ale vyšla lépe domácím a obrátily skóre. Otočku na 4:3 dokonala v úvodu třetího dějství Zittová z trestného střílení. Náskok však Pražankám vydržel necelou minutu, soupeřky rychle odpověděly a opět si vytvořily rozdíl jako předtím. Nicméně ani ten hostům nestačil.

Markéta Valešová s Markétou Žbánkovou vybojovaly remízu, když se prosadily dvakrát v rozmezí sedmnácti sekund. Florbalistky Panthers tak dostaly zápas k prodloužení a posléze do nájezdů. Bonusovou část duelu ukončily ve třetí sérii a braly dva body.

Radovala se i Olomouc, jež zaznamenala klíčový výsledek proti Bohemians. Hanácké družstvo porazilo klokanky 7:6, čímž jim zkomplikovalo cestu na pozice play-off. Pražanky nevyužily šanci posunout se na osmou příčku a nadále jsou deváté. Olomouc naopak těžila ze zaváhání Židenic a vystřídala je na šestém místě.

Nejdříve vedla Olomouc, potom Bohemians. Branky navíc padaly od samotného startu utkání a první třetina dopadla 4:2. Přestřelka navíc pokračovala a hráčky hostů dosáhly na průběžný stav 5:5. Svěřenkyně Dagmar Sigmundové a Radka Řeháka ovšem udeřily dalšími dvěma góly a získaly rozhodující náskok. Bohemians kromě snížení na kontaktní rozdíl už více nestihli.

​„Ke konci byl zápas až zbytečně vyhrocený. Chápu však, že oba týmy potřebovaly body. Za nás určitě cenný zisk,“ řekla olomoucká Andrea Palinková. Nasazení Bohemians ocenil trenér hostů Roman Janda. „Dílčí úkoly se nám povedly, ale dali jsme bohužel o gól míň. Nicméně jsem spokojený s předvedenou hrou. Chci poděkovat holkám, že se kously až do konce,“ sdělil.

Z Jičína si vezou vítězství Ostravanky. Favoritky se však na hřišti desátého týmu tabulky střelecky trápily, když uspěly jen relativně těsně 6:4. FBC tak kontrolují druhou pozici s odstupem sedmi bodů na extraligového lídra Vítkovice. „Těžký duel, Jičín výborně bránil. Nehráli jsme špatně, byli jsme dominantní a drželi balónek, jenže nám chyběla produktivita. Udělali jsme si to hodně složité,“ popisoval trenér Ostravy Jakub Robenek. Výhru si připsal i třetí Chodov nad posledními Bulldogs Brno, jimž nadělil devět branek.

výsledky 18. kola Extraligy žen
Sobota 13. března

KM automatik FBK Jičín – FBC ČPP OSTRAVA 4:6 (branky: 4. Kristýna Bachmaierová, 21. Michaela Pavlíková, 39. Karolína Erbanová, 54. Gabriela Žůrková - 3. Karin Vavrečková, 18. Vendula Schindlerová, 28. Pavlína Bačová, 36. Michaela Mlejnková, 38. Michaela Mlejnková, 41. Markéta Vrlíková) VIDEOOHLASY
FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 7:6 (4. Eliška Pešavová, 14. Eva Barvíková, 18. Eliška Pešavová, 19. Tamara Hašová, 39. Eva Barvíková, 48. Barbora Suchánková, 55. Michaela Kacelová - 4. Andrea Kadidlová, 9. Veronika Bímová, 36. Veronika Loudová, 41. Veronika Loudová, 45. Hana Poláková, 56. Hana Poláková) VIDEOOHLASY TRENÉR DOMÁCÍ, HRÁČKA DOMÁCÍ, TRENÉR HOSTÉ, HRÁČKA HOSTÉ
Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 7:6pn (12. Markéta Valešová, 27. Dominika Tůmová, 33. Karolína Nováková, 45. Veronika Zittová, 57. Markéta Valešová, 57. Markéta Žbánková, N Veronika Zittová - 7. Eva Urbášková, 16. Barbora Sedláčková, 21. Šárka Staňková, 46. Monika Jahodová, 54. Kamila Pravcová, 57. Kamila Pravcová) online
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno 9:2 (1. Adéla Jůzová, 8. Karolína Suchá, 19. Karolína Suchá, 28. Adriana Hýsková, 36. Marie Havlíčková, 38. Patricie Suchanová, 41. Adriana Hýsková, 54. Patricie Suchanová, 54. Tereza Hanzlíková - 7. Michaela Žáková, 52. Michaela Žáková) VIDEOOHLASY