​​​​

EXTRALIGA ŽEN: BULLDOGS ROZHODLY V NÁJEZDECH, BOHEMIANS DOHNALY TIGERS

17. 11. 2019

Extraliga žen nabídla o víkendu pět utkání 11. kola, které už v pondělí odšpuntovalo televizní ostravské derby. Došlo jak na utkání, kdy musely rozhodovat nájezdy, tak i brankové hody v podání Chodova. Ani na jedenáctý pokus pak Liberec nesmazal nulu ze svého bodového konta. Souboj o čtvrté místo tabulky zdramatizovaly hráčky Bohemians, které dohnaly manko na Ivanti Tigers.

V prvním duelu dorazily florbalistky brněnských Bulldogs na území pražských Panthers. Domácí tým nejprve sice ztrácel, díky dvěma vítězným třetinám a hattricku Veroniky Zittové ale šel do poslední části s náskokem. Brněnský tým však srovnal a udržel vyrovnaný výsledek i po prodloužení. V nájezdové loterii došlo až na náhlou smrt, z prvně úspěšné dvojice Zittová/Žáková se podruhé prosadila právě brněnská střelkyně, a Bulldogs mohly slavit druhý bod k dobru.

V utkání papírových favoritek z Chodova a olomouckého týmu padlo dvacet branek. Celých padesát minut úřadovaly pouze pražské florbalistky, které během této doby zvládly nastřílet osmnáct gólů – bodovalo hned čtrnáct z patnácti hráček v poli. V poslední desetiminutovce už dle slov trenéra opadlo soustředění a ke slovu se dostala i Olomouc, která dvěma brankami vymazala nulu na kontě chodovské brankářky a kosmeticky upravila výsledek.

Poslední duel dne se odehrál v extraligově netradičním prostředí. Židenice v rámci svého dlouhodobého projektu vyvezly elitní ženský florbal za hranice domácího Brna a do Vsetína s sebou vzaly i liberecké soupeřky. Těm se ani na jedenáctý pokus nepovedlo bodovat a i po polovině základní části tak na jejich bodovém kontě svítí nula, když ve speciálním utkání podlehly Židenicím 3:9.

Těsné vítězství zaznamenaly hráčky Bohemians, které přetlačily Ivanti Tigers 7:6. V utkání padla také červená karta, kterou po dohrání soupeřky viděla Nikol Pekárková z týmu Jižního Města. Zápas přesto měl vyrovnaný průběh až do posledních minut, kdy dala rozhodující gól Adéla Bočanová. Tímto vítězstvím se páté Bohemians bodově dotáhly právě na čtvrté Tigers.

Šestou pozici si pojistil Tatran Střešovice díky výhře nad Jičínem. Pražanky vedly v polovině duelu o čtyři branky a nakonec uspěly výsledkem 9:6. Čtyři body si připsaly Denisa Billá (3+1) a Kateřina Seemannová (2+2).