{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

EXTRALIGA ŽEN: FAVORITÉ MOHOU POTVRDIT SVOJI PŘEVAHU

Obrázek ke článku
9. 2. 2019

Sotva skončilo 19. kolo Extraligy žen, už jsou na řadě další soutěžní zápasy. Vítkovice mají za úkol udržet první místo tabulky proti Panthers Praha, zatímco druhý Chodov se doma utká s Olomoucí. Tatran může udělat další krok směrem k play-off, proti němu se ale postaví FBC Ostrava.

Hráčky Bohemians mají dobrou šanci, aby posílily svůj náskok na pátém místě. Jejich dalším soupeřem se stanou Židenice, které se musí připravovat na účast v play-down. Pražanky přesto musí být obezřetné, protože Brno v pátek výsledkově překvapilo a sebralo bod čtvrté Ostravě.

Právě ostravské FBC vyzve Tatran, jenž usiluje o postup do play-off. Střešovice však budou tentokrát v roli outsidera, což potvrzuje i skóre posledního vzájemného utkání. Ostrava minule uspěla v gólově bohatém duelu 11:6.

Aktuální lídr soutěže Vítkovice si chce připsat další výhru nad Panthers Praha. Vítkovické hráčky čekají do konce základní části už jen papírově slabší soupeři, a tak si nepřipouští žádné zaváhání. O bod za nimi totiž stále číhá Chodov, jehož následujícím rivalem bude devátá Olomouc. Ani celek z Jižního Města by proto neměl herně klopýtnout.

Jičín narazí na poslední družstvo tabulky Slavii Plzeň. Pokud by domácí florbalistky naplnily předpoklady, definitivně by si zajistily účast ve vyřazovací části extraligy. Západočešky pak ještě mohou zkusit zmírnit manko na jedenáctý Liberec. Ten bude vzdorovat třetímu týmu pořadí Ivanti Tigers.


Program 20. kola Extraligy žen
Neděle 10. února

14.00   FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice online / video

15.00   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Tatran Střešovice online / video

16.00   1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha online / video

17.00   KM automatik FBK Jičín – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň online / video

17.00   Crazy girls FBC Liberec – Ivanti Tigers Jižní Město online / video

17.00   FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc online / video

Tabulka soutěže

Obrázek