​​​​

EXTRALIGA ŽEN: FAVORITKY NEZAVÁHALY

2. 3. 2019

Všechny čtyři domácí týmy dokázaly v prvním zápase čtvrtfinále play-off Extraligy žen s přehledem zvítězit. Vítkovice přehrály Bohemians, Chodov převálcoval Panthers, Ostrava porazila Tatran a hráčky Tigers si poradily s Jičínem.

Florbalistky Tigers se nikterak nezalekly faktu, že si žádný ze tří nejúspěšnějších týmů základní části za svého soupeře pro čtvrtfinále nevybral Jičín a přehrály jej s přehledem 11:5. Jičínu nepomohly ani zásahy zvučných jmen Bachmaierové, Jarolímové či Paulovičové. Tigers prokázaly vyšší herní kvality a zejména v průběhu prvních dvou třetin si vypracovaly rozhodující náskok. Domácímu týmu nejvíce pomohla Kubišová, která vstřelila hattrick a byla vyhlášena hráčkou utkání.

Vítěz základní části z Vítkovic především zásluhou silné prostřední části zápasu porazil Bohemians. Pokud bychom sečetli výsledek první a poslední třetiny, zrodila by se remíza 4:4. Vítkovice však dominovaly v druhé třetině, kde získaly klíčový pětigólový náskok a svého soupeře nakonec porazily 11:6. Hattrickem svému celku přispěla Paloncyová.

Chodov v zápase s Panthers neponechal nic náhodě od prvních minut zápasu a plynule si budoval vysoký náskok. Již v polovině utkání vedly hráčky z Jižního města 10:1. Ve druhé polovině zvolnily, i tak si dokráčely pro vítězství 14:4. Bodově explodovala především Řepková, která vstřelila čtyři branky a na tři nahrála.

Hráčky Ostravy měly v zápase s Tatranem velkou střeleckou převahu, tu však nedokázaly adekvátně gólově vyjádřit, a tak se zrodil na poměry ostravského týmu gólově vcelku nevýrazný výsledek 6:1. Domácí florbalistky mohou děkovat především dvěma brankám Hudákové z úvodní části zápasu, které jim dodaly trochu jistoty do zbytku utkání. Hattrick Kapcové z poslední desetiminutovky jim pak dodal potřebný klid.