{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

EXTRALIGA ŽEN: KROMĚ PLAY-OFF SE ROZEHRAJÍ TAKÉ ZÁPASY PLAY-DOWN

Obrázek ke článku
8. 3. 2019

O uplynulém víkendu se v extralize žen rozehrály vyřazovací boje. Všechny favorizované týmy potvrdily své role a po úvodním víkendu vedou už 2:0 na zápasy. Na vítězství se nejvíce nadřelo ostravské FBC, které ve druhém čtvrtfinálovém utkání porazilo střešovický Tatran až po samostatných nájezdech. V sobotu rozehrají své série také týmy, které se neprobojovaly do nejlepší osmičky a musejí tak o setrvání v extralize žen zabojovat v play-down.

Jako první do zápasového kolotoče vstoupí florbalistky Bohemians a Vítkovic. Ostravský tým skončil po základní části první a možná trošku překvapivě ukázal na pátý tým v pořadí Bohemians. Volba se to nakonec ukázala jako velice rozumná, protože po první víkendu vedou Vítkovice 2:0. Sobotní i nedělní duel začíná shodně od patnácti hodin v Aréně Sparta. Hráčky Bohemians si budou muset pohlídat zejména Kamilu Paloncyovou, která za dva zápasy v play-off zaznamenala sedm kanadských bodů. Také druhý ostravský celek zavítá ve druhém březnovém víkendu do Prahy. FBC Ostrava si do čtvrtfinále vybralo střešovický Tatran, který svěřenkyně Jakuba Robenka zatím trápí více než se očekávalo. Poslední zápas musely dokonce rozhodnout až samostatné nájezdy, po kterých se ale přeci jen radovala Ostrava. Sobotní utkání začíná v šestnáct hodin, nedělní zápas pak v patnáct hodin. Ostravu zatím táhne duo Nela Kapcová a Denisa Kotzurová. První jmenovaná si za dva zápasy připsala pět branek a její starší spoluhráčka pak čtyři asistence.

Čistě pražské čtvrtfinále se odehrává mezi Chodovem a Panthers. Tým z Jižního Města po prvním víkendu vede 2:0 na zápasy, když navíc ve druhém čtvrtfinále udržely hráčky Chodova čisté konto. Největším postrachem pro Panthers je bezesporu Martina Řepková, která si za první dva zápasy připsala úctyhodných devět kanadských bodů. Třetí čtvrtfinálová bitva začíná v sobotu v 17:45 a nedělní zápas pak od 15:00. Pokud Chodov dvakrát zvítězí, tak si zajistí postup do semifinále v nejkratším možném čase. Poslední sérii play-off tvoří týmy Tigers a Jičína. První dva zápasy nabídly neskutečných 35 branek, což je nejvíc ze všech čtvrtfinálových sérií. Hráčky Tigers v obou zápasech vstřelily více než deset branek a poměrně hladce tak vedou 2:0 na zápasy. Největší zásluhu na výhrách má dvojice Dominika Kubišová a Lucia Jelínková. První jmenovaná si ve dvou zápasech připsala pět branek a druhá v pořadí pak stejný počet asistencí. Sobotní zápas začíná v Jičíně v 19:00 a nedělní utkání poté od 17:00.

Během druhého březnového víkendu startují také boje o udržení se v nejvyšší lize žen. V prvním kole play-down se Olomouc střetne s Plzní a Židenice vyzvou Liberec. Olomouc a Židenice odehrají první dva zápasy doma, poté se série přesouvá na palubovku soupeřů.

VÍKENDOVÝ PROGRAM EXTRALIGY ŽEN:

Sobota 9. března

Play-off:
15:00     FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice (stav série 0:2)
16:00     Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA (stav série 0:2)
17:45     Panthers Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (stav série 0:2)
19:00     KM automatik FBK Jičín - Ivanti Tigers Jižní Město (stav série 0:2)

Play-down:
16:30     FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň (stav série 0:0)
17:00     K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec (stav série 0:0)

Neděle 10. března

Play-off:
15:00     Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA (stav série 0:2)
15:00     FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice (stav série 0:2)
15:00     Panthers Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (stav série 0:2)
17:00     KM automatik FBK Jičín - Ivanti Tigers Jižní Město (stav série 0:2)

Play-down:
14:30     FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň (stav série 0:0)
16:00     K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec (stav série 0:0)

Tabulka soutěže
Obrázek