{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

EXTRALIGA ŽEN: OLOMOUC PŘIVÍTÁ VEDOUCÍ VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
6. 2. 2019

Devatenácté kolo v nejvyšší soutěži žen může přinést menší rozuzlení v bojích o play-off. Osmý Tatran totiž na domácí palubovce přivítá předposlední Liberec, kdežto devátá Olomouc se bude muset popasovat s favoritem a úřadujícím mistrem z Vítkovic. Nejvyrovnanější utkání se pak odehraje mezi Panthers a Jičínem.

Úvodní utkání celého kola se odehraje už ve čtvrtek mezi Tigers a Bohemians. Domácí se budou snažit uhájit třetí příčku před dotírající Ostravou, která ztrácí pouze jeden bod. To Bohemians jsou momentálně na páté pozici s devětadvaceti body. Hráčky Tigers budou spoléhat zejména na bodový přínos Dominiky Kubišové, která je aktuálně třetí v celkovém bodování extraligy žen. Šlágr kola se odehraje v pátek mezi Panthers a Jičínem. Oba celky mají shodný počet bodů a vítězství může jeden z týmů posunout jednou nohou do play-off.

Další páteční duel se uskuteční v Brně, kam bude zajíždět ostravské FBC. Úřadující vítězky poháru jsou momentálně na čtvrté pozici a v závěru základní části by se měly vyvarovat jakékoliv bodové ztrátě. Židenice bychom aktuálně našli na desátém místě s dvanácti body. Úvodní duel těchto dvou týmů skončil ve prospěch Ostravy 5:2. Druhý ostravský celek odehraje svůj zápas v Olomouci, která bojuje o účast ve vyřazovacích bojích. Vítkovice však přijíždějí do Olomouce jako úřadující mistr a momentálně vedoucí tým celé ligy.

Poslední páteční utkání se odehraje na západě v Plzni. Tamější tým vyzve momentálně druhý Chodov. Plzeň se nachází na samotném chvostu extraligové tabulky se šesti body a bylo by velkým překvapením, kdyby zrovna proti Chodovu bodovala. Chodov se může opírat o produktivní Martinu Řepkovou, která je se třiačtyřiceti body na čtvrté pozici v bodování. Poslední zápas se odehraje v sobotu mezi Tatranem a Libercem. Domácí hodně usilují o umístění mezi nejlepší osmičkou. Střešovice jsou momentálně přesně osmé a náskokem jednoho bodu.

PROGRAM 19. KOLA:
Čtvrtek 7. února

18:45 Ivanti Tigers Jižní Město - FbŠ Bohemians

Pátek 8. února

19:10 Panthers Praha - KM automatik FBK Jičín

19:30 K1 Florbal Židenice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA

19:30 FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice

20:00 FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Sobota 9. února

17:45 Tatran Střešovice - Crazy girls FBC Liberec

Tabulka soutěže

Obrázek