{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

EXTRALIGA ŽEN: PRAŽSKÉ DERBY OVLÁDL CHODOV, USPĚLY TAKÉ BOHEMIANS

Obrázek ke článku
28. 10. 2018

V den 100 let republiky se odehrálo také kompletní 9. kolo Extraligy žen. Plzeň se těsnou výhrou nad Židenicemi odrazila ode dna tabulky, na poslední místo spadl Liberec, který prohrál na půdě Vítkovic. První pražské derby ovládl jasně Chodov, druhé dospělo až do prodloužení, kde nad Panthers uspěly Bohemians. Ostrava si v přestřelce poradila s Jičínem.

Plzeň vybojovala své druhé vítězství v nejvyšší soutěži, když doma vyválčila těsnou výhru nad Židenicemi. V první třetině si Slavia vypracovala dvoubrankové vedení, které se nakonec ukázalo rozhodující. Židenice se dvakrát dotáhly na rozdíl jediné branky, ale domácí jim srovnání nepovolili a díky zisku tří bodů se zvedli na předposlední pozici. „Vydařila se nám první třetina, ve zbytku utkání se nám podařilo tři body víceméně umlátit,“ byl po napraveném debaklu z posledního zápasu spokojen domácí trenér Procházka.

Na poslední místo se propadl Liberec, který po dlouhé cestě do Ostravy deklasovaly Vítkovice. Domácí florbalistky postupně navyšovaly svůj náskok, a navíc dokázaly udržet čisté konto. O jejich výhru se v ofenzivě nejvíce zasloužili Barbora Husková a Zuzana Šponiarová, obě si připsaly čtyři kanadské body (3+1).

Střetnutí mezi Jičínem a Ostravou se rozhodovalo až v závěrečné třetině. Jičín po první i druhé třetině tahal v přestřelce za delší konec, jenže ve třetí třetině propadl. Ostrava zabrala, nastřílela soupeřkám čtyři branky a po dvou porážkách znovu plně bodovala. „Šancí jsme měli určitě na dvacet a více branek, ale trápila nás impotence ve finální fázi,“ nebyl příliš spokojen s výkone Ostravy její trenér Robenek.

 První nedělní pražské derby jasně opanoval Chodov, ten nadělil Tatranu dvouciferný počet branek. I přes vysoký gólový příděl žádná hráčka Chodova bodově výrazně nevynikla, Belincová s Pláškovou vstřelily dvě branky. „Od Chodova to byla škola, řadu situací jsme neřešili ideálně a propadali jsme v soubojích. Obrovský rozdíl byl v přímočaré hře Chodova do branky, doufám, že dvě zraněné hráčky budou co nejdříve v pořádku,“ řekl kouč Tatranu Skazko.

I druhý tým z Jižního Města si připsal jednoznačnou výhru, Tigers zvítězily na půdě Olomouce rozdílem osmi branek. Gólově se jim dařilo v první části, ve které nastřílely čtyři branky, a ve třetí třetině, kdy skórovaly pětkrát. „První třetina byla z naší strany trochu na rozjezd, i když se nám podařilo vstřelit góly. Ve druhé části jsme nehrály tak dobře a byly jsme rády, že jsme nedostaly více gólů,“ hodnotila trenérka Šteglová.

Druhé pražské derby mezi Panthers a Bohemians se neslo ve vyrovnaném duchu. Všechny tři části hry skončily nerozhodně. Oba týmy musely dotahovat náskok soupeře, k vidění tak bylo zajímavé utkání. To našlo rozuzlení až v prodloužení, ve kterém přisoudila Bohemians bod navíc svou třetí trefou Hana Poláková. Panthers se díky zisku jednoho bodu udržely v tabulce na páté příčce před svými nedělními soupeřkami.

Výsledky 9. KOLA EXTRALIGY ŽEN:
Neděle 28. října

16:00 FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - K1 Florbal Židenice 3:2

16:00 1. SC TEMPISH Vítkovice - Crazy girls FBC Liberec 8:0

17:00 KM automatik FBK Jičín - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 6:9

17:00 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice 11:2

17:00 FBS Olomouc - Ivanti Tigers Jižní Město 1:9

18:00 Panthers Praha - FbŠ Bohemians 7:8 po prodl.

Tabulka soutěže
Obrázek