{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

EXTRALIGA ŽEN: PŘEDPOSLEDNÍ KOLO VE ZNAMENÍ SCHOOL MATCHE

Obrázek ke článku
12. 2. 2019

Jednadvacáté kolo nabídne historicky první school match v extralize žen. Postarají se o něj týmy Tatranu a Bohemians, které odehrají své utkání už ve středu od desíti hodin. Za šlágr kola by se poté dal označit zápas mezi Jičínem a vedoucími Vítkovicemi.

Úvodní duel celého kola se odehraje netradičně už ve středu dopoledne. Tatran se rozhodl uspořádat historicky první school match v extralize žen. Střešovice vyzvou v domácím prostředí pražské Bohemians. Hosté už mají play-off jisté, kdežto právě Střešovice o své umístění mezi nejlepší osmičkou ještě musí bojovat. V pořadí druhé utkání kola se odehraje v Jičíně, kam zavítají aktuálně vedoucí Vítkovice. Jičín v letošní sezóně dokázal potrápit už nejednoho favorita, a tak se musejí mít hráčky z Ostravy na velkém pozoru. Zejména si pak budou muset pohlídat Anet Jarolímovou, která s 57 body vévodí individuálním statistikám celé ligy. Zápas začíná v sobotu od tří hodin.

Velice zajímavé utkání se odehraje také mezi Tigers a Židenicemi. Domácí florbalistky jsou momentálně na třetí pozici s náskokem dvou bodů na čtvrtou Ostravu. Jenže hostující Židenice se v poslední době rozehrály k fantastickým výsledkům. Po zisku bodu právě s ostravským FBC si v minulém kole připsaly dokonce skalp Bohemians. Daleká cesta čeká na hráčky Olomouce, které budou zajíždět na půdu poslední Plzně. Olomouc živí ještě teoretickou naději na postup mezi nejlepší osmičku, na kterou momentálně ztrácí tři body. Pokud ale chce na účast v play-off opravdu pomýšlet, tak nesmí na západě Čech ztratit ani jeden bod. Utkání v Plzni začíná v sobotu od sedmnácti hodin.

Poslední sobotní zápas se uskuteční v Ostravě, kam bude zajíždět Liberec. V prvním vzájemném duelu těchto dvou týmů sahal Liberec dlouho po bodech, ale nakonec doma prohrál 4:8. V současné situaci si ale nemůže dovolit zaváhat právě ostravské FBC, které se snaží dostat na třetí pozici v tabulce. Celé kolo poté uzavře duel dvou pražských týmů. Florbalistky Panthers se v neděli večer střetnou s aktuálně druhým Chodovem. Oba týmy už mají jisté play-off, ale Chodov by se ještě v případě zaváhání Vítkovic mohl dostat na první pozici v tabulce. Tým z Jižního Města bodově nejvíce táhne Martina Řepková, která zatím letos posbírala úctyhodných 48 kanadských bodů.

Program 21. kola:
Středa 13. února

10:00 Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians

Sobota 16. února

15:00 KM automatik FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice

16:30 Ivanti Tigers Jižní Město - K1 Florbal Židenice

17:00 FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FBS Olomouc

20:00 FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - Crazy girls FBC Liberec

Neděle 17. února

18:30 Panthers Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Tabulka soutěže
Obrázek