​​​​

EXTRALIGA ŽEN SE VRÁTILA PO DLOUHÉ PAUZE

19. 12. 2019

Po pauze zapříčiněné mistrovstvím světa se opět rozeběhla Extraliga žen. Čtvrteční duely 13. kola nabídly dvě pražská derby, v prvním utkání Chodov jasně zvítězil nad Tigers 13:5. Druhý zápas mezi Panthers a Tatranem přinesl napínavější bitvu, ve které nakonec uspěly hostující Panthers 6:4. Další zápasy kola se odahrála v pátek, kdy si například brněnské florbalistky Bulldogs vyšláply na Bohemians.

Jihoměstské derby mezi Chodovem a Tigers začínalo již v 10 hodin dopoledne a v rámci schoolmatche jej navštívilo 639 diváků, mezi kterými nechyběli žáci základních škol. Chodov zvládl roli mírného favorita, byť první dvě třetiny byly vyrovnané. V té třetí však chodovské florbalistky přidaly 7 branek a dokráčely si pro vysoké vítězství 13:5. Na výhře, po které se Chodov posunul do čela tabulky, se nejvíce podílely Martina Řepková (4+1) a Karolína Suchá (2+2).

Večerní utkání ve střešovické Stodole poskytlo vyrovnanou bitvu mezi domácím Tatranem a Panthers. Domácí florbalistky sice dvakrát v zápase vedly, jenže Panthers v obou případech skóre dokázaly otočit a v poslední dvacetiminutovce si po trefách Terezy Pitterlingové a Lucie Florianové zajistily vedení 6:4, které již nepustily. Po této výhře se navíc posunuly hned za Tatran na 8. příčku soutěže.

Páteční program odstartoval zápasem Jičína  a Liberce. Ani tentokrát se Severočeškám nepodařilo proměnit nulu na svém bodovém kontě, když si Jičín připsal hladké vítězství 10:4, pod nímž se výrazně podepsaly například Kristýna Bachmaierová čtyřmi góly nebo Lucie Paulovičová čtyřmi asistencemi.

Vítkovické florbalistky navázaly na vítězství proti brněnským soupeřkám z období před šampionátovou pauzou a po Bulldogs porazily také Židenice. To se jim povedlo díky náskoku z první třetiny, židenické florbalistky sice odehrály další dvě třetiny vyrovnaně, náskok ale nevymazaly.

Druhý brněnský tým - Bulldogs - byl tentokrát úspěšnější, když si připsal cenné tři body proti soupeřkám z FbŠ Bohemians za výhru 6:5. Zajímavostí je, že ani u jedné trefy Pražanek nechyběla Hana Poláková, která si připsala čtyři branky a jednu asistenci.

V posledním duelu dne si pak ostravské FBC připsalo pohodlné vítězství 8:2  nad Olomoucí, čímž umocnilo náskok před zbytkem tabulky.