{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VELKÝ OBRAT UKÁZALY ŽIDENICE, CHODOV ODSKOČIL OSTRAVĚ

Obrázek ke článku
28. 3. 2021

Situace kolem play-off se dramatizuje. V Extralize žen se snažily o osmou pozici florbalistky Bohemians, jenže v posledních minutách jim nadějný náskok sebraly Židenice. Druhé místo potvrdil Chodov díky třem bodům proti Olomouci. Dva týmy se vracely po vynucené pauze kvůli covidu, když Tatran rozdrtil Jičín a Start98 padl s Panthers.

Hráčky Bohemians nestačily v klíčovém zápase o elitní osmičku na sedmé Židenice. Přitom ještě v poslední desetiminutovce držely slibné vedení 4:2. O něj ale přišly po třech brněnských gólech za sebou a Eva Nečasová rozhodla o vítězství domácích.

„Byly to podle mě zbytečné nervy. Začali jsme velmi dobře a drželi tlak. Holky opravdu makaly, ukázaly morál, nevykašlaly se na to a posun oproti minulým utkáním byl dost značný,“ rozebral trenér Židenic Luboš Rauer.

Na straně klokanek naopak nemůže být spokojenost. „Pro nás to byl duel o všechno. Na druhou stranu jsme tady nechali úplně všechno, co jsme mohli. Sezona se rozhodovala jindy, a to v zápasech, kdy jsme ztratili body zbytečně,“ shrnula trenérka Pražanek Tereza Blažková.

Židenice mají v tuto chvíli jistý postup do play-off. Zbývá tak pouze vyřešit situaci kolem osmé pozice, o kterou kromě Bohemians usiluje Start98. Klokanky navíc jsou proti Kunraticím v nevýhodě, protože mají odehráno o dvě střetnutí více a ztrácí na ně dva body.

Nicméně ani Start, jenž o víkendu nastoupil k prvnímu dvojkolu od začátku března, v neděli neuspěl. V důležité bitvě o play-off podlehl Panthers Praha 4:6, když neúspěšně doháněl manko z první půlky zápasu. Panterky tak uzavřely základní část a potvrdily svoji pátou příčku, z níž vstoupí do vyřazovací fáze.

Kunratice prohrávaly zhruba po půlhodině duelu o tři góly. Do konce prostředního dějství však dvakrát využily pětiminutového vyloučení Veroniky Zittové, což je vrátilo do boje o body. Závěrečnou třetinu ovšem opět rozjeli lépe Panthers a odskočili na 5:2.

Start se potom už nedotáhl, přestože ještě snižoval na kontaktní rozdíl. „První dvě třetiny jsme vesměs kontrolovali hru. Jenže pak jsme se nechali zbytečně vyloučit a soupeř nás zatlačil. Jsme rádi, že jsme konec utkání zvládli,“ popisoval kouč hostů Lukáš Jenšík.

Po pauze způsobené covidem se vracel i čtvrtý Tatran Střešovice. Jičín porazil výsledkem 10:2, který si však vydobyl až šesti trefami v poslední pasáži. Hattrick zaznamenala Markéta Prontekerová. Dařilo se i Chodovu, jenž přestřílel Olomouc 9:3 a získal téměř definitivní jistotu druhého místa tabulky.

„Nebylo to úplně lehké, ale myslím si, že jsme se s tím poprali. V některých chvílích jsem mohla hrát lépe, nicméně výkon hodnotím docela dobře,“ komentovala za Chodov čtyřbodová Ivana Vachovcová (2+2).

Výsledky Extraligy žen

Neděle 28. března

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:9 (branky: 11. Eliška Pešavová, 19. Karolína Sigmundová, 42. Michaela Kacelová - 1. Eliška Poláková, 4. Kristína Belicová, 5. Eliška Poláková, 5. Patricie Suchanová, 11. Kristýna Lechnerová, 14. Ivana Vachovcová, 25. Ivana Vachovcová, 52. Karolína Suchá, 60. Klára Pabiánová) VIDEOOHLASY TRENÉR DOMÁCÍ, HRÁČKA DOMÁCÍ, TRENÉR HOSTÉ, HRÁČKA HOSTÉ
Tatran Střešovice – KM Automatik FBK Jičín 10:2 (branky: 7. Markéta Prontekerová, 11. Mariana Býčková, 20. Karolína Judová, 33. Karolína Judová, 42. Markéta Prontekerová, 43. Veronika Kopecká, 50. Daniela Kvasková, 51. Kateřina Vachudová, 52. Kateřina Seemannová, 60. Markéta Prontekerová - 23. Lucie Paulovičová, 55. Lucie Paulovičová) VIDEOOHLASY TRENÉRKA DOMÁCÍ, HRÁČKA DOMÁCÍ, TRENÉRKA HOSTÉ, HRÁČKA HOSTÉ
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Panthers Praha 4:6 (branky: 36. Kristýna Vejvodová, 39. Kateřina Kovaříková, 47. Anna Kutnarová, 53. Kateřina Kovaříková - 17. Karolína Nováková, 27. Markéta Žbánková, 31. Markéta Valešová, 41. Nela Havlíková, 47. Markéta Valešová, 58. Markéta Valešová) VIDEOOHLASY
K1 Florbal Židenice –​ FbŠ Bohemians 5:4 (branky: 24. Eva Nečasová, 26. Barbora Sedláčková, 53. Barbora Sedláčková, 54. Eva Urbášková, 57. Eva Nečasová - 27. Veronika Bímová, 27. Veronika Štajnerová, 44. Veronika Štajnerová, 49. Adéla Bočanová) VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

​​

Obrázek