{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TATRAN ZŮSTAL VE HŘE O TŘETÍ MÍSTO, JASNĚ PORAZIL BRNO

Obrázek ke článku
4. 4. 2021

Klíčový zápas zvládly florbalistky Tatranu Střešovice. V nedělní dohrávce Extraligy žen nezaváhaly proti posledním Bulldogs Brno, které rozdrtily desetigólovým rozdílem. Díky tomu drží naději na třetí příčku tabulky.

Svěřenkyně Michaely Marešové porazily Brňanky jednoznačně 12:2. Pražankám tak nyní schází na třetí Ostravu pouze dva body, základní část přitom uzavřou právě vzájemnou bitvou s FBC. Když Tatran uspěje v normální hrací době, skončí třetí a zároveň si bude moct zvolit protivníka do čtvrtfinále play-off.

Aby si však Střešovice vytvořily takovou pozici, potřebovaly zdolat Bulldogs. Utkání s posledním družstvem soutěže dopadlo jasným skóre i díky zdařilému nástupu do zápasu, protože Tatran vedl po dvaceti minutách už 5:0. Dalších pět tref inkasovalo Brno v prostředním dějství, což domácím zajistilo nedostižný náskok.

Ve třetí třetině se výsledek měnil jenom kosmeticky. Pražské hráčky si udržely odstup deseti branek, díky němuž zůstávají v boji o elitní trojku extraligy. Jestli si vytouženou příčku zajistí, rozhodne přímá bitva s FBC Ostrava. Minulé společné střetnutí dopadlo lépe pro tým Jakuba Robenka 3:2. Duel se uskuteční ve středu 7. dubna.

Bodově zvládly utkání s Bulldogs nejlépe Markéta Prontekerová s Veronikou Kopeckou, jež měly dva góly a jednu asistenci. Solidně je potom doplňovala i Kateřina Seemannová s bilancí 1+2. „Byl to týmový a zodpovědný výkon. Soupeř nás hodně pressoval, ale podařilo se nám to přehrávat. I proto jsme daly spoustu gólů,“ řekla brankářka domácích Adéla Malkusová.

„Prohra 2:12 se hodnotí těžko. Byl to pro nás poslední zápas v sezoně, proto jsme si ho chtěly užít. Přišly však zbytečné góly a moc jsme nebyly na balónku. Myslím si, že to úplně nesplnilo účel, ale připravíme se líp na další ročník,“ shrnula za Brňanky hráčka Michaela Žáková.

Dohrávka 20. kola Extraligy žen

Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 12:2 (branky: 2. Barbora Břešťálová, 3. Lucie Želízková, 8. Kateřina Seemannová, 13. Kateřina Pisárová, 15. Markéta Prontekerová, 21. Markéta Prontekerová, 23. Veronika Kopecká, 26. Eliška Machková, 35. Anna Válková, 38. Veronika Kopecká, 57. Karolína Judová, 60. Michaela Mechlová - 21. Daniela Cihlářová, 59. Michaela Žáková) VIDEOOHLASY TRENÉRKA DOMÁCÍ, HRÁČKA DOMÁCÍ, TRENÉR HOSTÉ, HRÁČKA HOSTÉ

Tabulka soutěže

Obrázek