EXTRALIGA ŽEN: VÝJEZDNÍ UTKÁNÍ A BODY PRO FAVORITKY

4. 11. 2018

Extraliga žen v desátém kole opustila tradiční dějiště a zavítala do Znojma. Tam ji vyvezly brněnské Židenice, které se utkaly před čtyřmi stovkami diváků s Vítkovicemi. Ty nakonec zvítězily a doplnily další papírové favoritky z Chodova a Jižního Města. Výsledkově uspěla i Ostrava a Tatran, jenž bral body v prodloužení.

V utkání Tigers a Jičína bylo hodně veselo a nepřehledno. Za celek hostů úřadovala hlavně Gabriela Žůrková a Anet Jarolímová a i díky jejich přičinění Jičín ovládl první třetinu. Nezvládl ale navázat a Tigers během necelých osmi minut v druhé třetině zvládli otočit skóre a ovládnout utkání tříbrankovým náskokem. Jičín ještě vzpružil své sebevědomí brankou ve vlastním oslabení, po zbytek utkání ale na soupeře ztrácel. Body tak zůstaly na Jižním Městě.

Židenice utkání s Vítkovicemi, které je specifické třeba pro reprezentační brankařku Nikolu Příleskou, vyvezly do Znojma, kde klání nejvyšší soutěže žen vidělo téměř čtyři sta diváků. Moc radostných momentů ale tento duel nenabídl, padlo jen pět branek a „domácí“ se z toho radovali jedinkrát, a to až v samém závěru. Čisté konto Vítkovic vzalo za své necelé dvě minuty před koncem utkání. O střely, především ty vítkovické, přitom nouze nebyla, celkem jich bylo téměř padesát.

Také Liberci, který je aktuálně poslední v tabulce, poměrně dobře vyšel začátek utkání. Třikrát se dostal do vedení, Chodov ale zvládl třikrát vyrovnat. V druhé třetině už se domácí tým neprosadil, a i když do stavu utkání opět promluvil v poslední části, šlo jen o kosmetickou úpravu skóre, Chodov tou dobou vedl o šest branek a vývoj utkání měl pod kontrolou a zvítězil nakonec vysoko 4:9.

Bohemians obhájily roli favoritek proti Plzni. Z jejich pohledu to však nebyl vůbec snadný souboj. První třetina dopadla dobře ve prospěch Západočešek, které ji vyhrály 1:0. Ve druhé části přišlo vyrovnání a až v posledních dvaceti minutách nasázely Pražanky svým soupeřkám pět branek. Tím se výsledek utkání definitivně převážil na stranu Bohemians.

Třetí místo udržely florbalistky Ostravy, jež porazily Panthers Praha. Úvodní dějství zvládl domácí tým 2:0, k čemuž přidal do konce zápasu ještě dalších deset gólů. Hattrickem se v družstvu vítězek prezentovaly Veronika Káčová, Kristína Hudáková a Nela Kapcová. Přestože Panthers kvůli této porážce spadly na šestou pozici, boj o play-off mají stále pod kontrolou.

Na hřiště Tatranu Střešovice přijela Olomouc. Pražský celek se chtěl dostat z vyrovnaného spodku tabulky výše, jenže hanácké hráčky mu to hodně znepříjemnily. V závěru třetí třetiny musela dohánět manko Žaneta Reková a za stavu 6:6 následovalo prodloužení. V něm stačilo na rozhodnutí čtyřicet sekund, když se střelecky prosadila Daniela Reindlová. Pražanky se tak sice posunuly na deváté místo, ale vyřazovací část jim nadále uniká.