{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

EXTRALIGA ŽEN: ZÁPAS DVOU NEPORAŽENÝCH TÝMŮ

Obrázek ke článku
11. 10. 2018

Sedmé kolo v extralize žen nabídne velice kvalitní zápasy. Hodně sledované utkání bude především mezi Chodovem a Ostravou, kde půjde o přímý souboj o první pozici v tabulce. Dalším kvalitním střetnutím pak bude určitě klání mezi Vítkovicemi a Tigers.

Sobotní program otevře zápas v Olomouci, kam bude zajíždět zelenobílá Bohemka. Olomouc v posledním kole podlehla Ostravě 2:7 a naopak hráčky Bohemians si hravě poradily s Jičínem 9:5. Olomouc je s pěti body na předposlední pozici, kdežto Bohemians se vstup do nového ročníku povedl - dvanáct bodů a nasloužená čtvrtá příčka v tabulce. O další body do tabulky se bude bojovat také v Plzni, kde tamější tým vyzve Tatran. Nováček soutěže je zatím bez bodu na úplném chvostu tabulky. Střešovice na tom však nejsou o moc lépe, neboť se s pěti body nachází na devátém místě.

Posledním zápasem v sobotu bude střetnutí mezi Vítkovicemi a Tigers. Oba celky před sezónou hodně oslabily a už nejsou tak suverénní, jako tomu bylo v minulých letech. Vítkovice bychom momentálně našli na třetí pozici se čtrnácti body a pražský výběr Tigers dokonce až na páté pozici s body jedenácti. Šlágrem kola však bude nedělní zápas Chodova s Ostravou. Souboj dvou doposud neporažených týmů se odehraje v neděli od půl třetí odpoledne na Jižním Městě. Ani jeden z těchto dvou týmů zatím v dosavadním průběhu sezóny neztratil ani bod.

Další nedělní zápas se odehraje mezi Panthers a Libercem. Hráčky Panthers v minulém kole možná trošku překvapivě prohrály s Židenicemi a s devíti body se tak nachází na šesté příčce. To Liberec si v posledním zápase doma poradil s Jičínem a připsal si tak první tříbodovou výhru v tomto ročníku. Liberec spoléhá především na Michaelu Mlejnkovou, která se sedmnácti kanadskými body vládne ženské extralize ve statistikách. Celé kolo pak uzavře utkání mezi Jičínem a Židenicemi. V zápase půjde o hodně, neboť oba celky od sebe dělí jeden jediný bod.

PROGRAM 7. KOLA:
Sobota 13. října

17:00 FBS Olomouc - FbŠ Bohemians

17:00 FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Tatran Střešovice

17:00 1. SC TEMPISH Vítkovice - Ivanti Tigers Jižní Město

Neděle 14. října

15:30 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA

16:15 Panthers Praha - Crazy girls FBC Liberec

17:00 KM automatik FBK Jičín - K1 Florbal Židenice

Tabulka soutěže
Obrázek