FAVORITKY V PRVNÍM KOLE EXTRALIGY ŽEN NEZAVÁHALY

9. 9. 2018

Extraliga žen má za sebou prvních šest utkání ze 132 zápasů základní části. V úvodním duelu nováček z Plzně nestačil na Olomouc, zvítězily i další favorizované týmy. Ostrava se ale na výhru nad Libercem nadřela, rozhodla až v závěru zápasu. Bohemians v Open Air před více než pěti sty diváky porazily Tatran 8:4.

V sobotu večer vypukla v Olomouci pětadvacátá sezona Extraligy žen, zahájil ji zápas mezi Olomoucí a Slavií Plzeň. Na první branku letošního ročníku se čekalo sedm minut a dvě vteřiny, vstřelily ji domácí hráčky, které přidaly druhou trefu hned o osm vteřin později. Přestože byl ve všech třetinách poměr střeleckých pokusů vyrovnaný, jasnou gólovou převahu měla domácí Olomouc, ta nastřílela celkem devět branek. „Udělali jsme příliš mnoho chyb plynoucích z naší nervozity při extraligové premiéře, i přesto utkání hodnotíme pozitivně. S ohledem na dění na hřišti je pro nás výsledek určitě až příliš krutý. Věřím, že se budeme každým kolem zlepšovat,“ řekl po prvním zápase v nejvyšší soutěži plzeňský trenér Vít Procházka. Domácí trenérka Alice Pavlíková viděla zápas jasně: „Rozhodl výkon brankářky a naše produktivita.“

Nedělní program začal půl hodiny po poledni, kdy na Štvanici začalo Open Air zápasem mezi Bohemians a Tatrenem. Domácí florbalistky otevřely skóre v závěru první třetiny, rozhodující byla ale ta druhá, navýšily v ní náskok na 7:1. Před více než pěti stovkami diváků se blýskla hattrickem Andrea Kadidlová. „Po zbytečných ztrátách a nevynuceně odevzdaných baloncích jsme Bohemians darovali tři body na zlatém podnose,“ nebyl spokojen hostující kouč.

Liberci v utkání proti Ostravě výrazně pomohla nová posila Hana Koníčková, která se podílela na všech čtyřech brankách svého týmu a nastřílela hattrick. Crazy girls dokonce chvíli na začátku třetí části vedly, Ostrava však měla střeleckou převahu a díky povedenému závěru překlopila výhru na svou stranu. Zásluhu na tom měla také svým hattrickem Nela Kapcová. „Po poměrně vlažné první třetině se potvrdilo, že nás nečeká nic lehkého. Jsme rád, že jsme utkání poměrně kontrolovaně zvládli, ale Liberec si zaslouží pochvalu,“ řekl Jakub Robenek.

Vítkovice se musely před sezonou vypořádat s odchodem řady opor, první utkání proti Jičínu zvládly na výbornou. Domácí florbalistky se rychle dostaly do vedení a postupně si budovaly náskok, který si už v závěrečné třetině hlídaly. „Vcelku povedený vstup do sezony, ne všechno ještě ladilo, souhra je ještě na začátku,“ hodnotil trenér Vítkovic Tomáš Martiník, jeho svěřenkyně Zuzana Šponiarová zaznamenala hattrick.

Hráčky Tigers udržely jako jediné v prvním kole čisté konto, což se jim povedlo na hřišti Židenic. Klub z Jižního Města si góly rozdělil do všech třetin, střelecká převaha byla jednoznačná 30:10 ve prospěch hostů. „Tigers byly lepší a zaslouženě zvítězily, ale myslím si, že konečný výsledek je pro nás až moc krutý, některé pasáže byly z naší strany povedené,“ vyjádřil se domácí trenér Jiří Starý.

První kolo Extraligy žen zakončilo pražské derby, Chodov v něm navázal na výhru ze vzájemného utkání na Czech Openu, když Panthers porazil 4:1. Nová posila Chodova v brance, Jana Christianová, neměl příliš práce, zasahovala jen třináctkrát. „Utkání absolutně bez tempa z obou stran, pozitivní jsou pouze tři body, nic víc se hodnotit nedá,“ řekl domácí kouč Lukáš Procházka.