FERENČÍKOVÁ VE DRUHÉ TŘETINĚ ROZEBRALA BOHEMKU A POMOHLA K DRUHÉMU BODU

11. 3. 2018

Druhým čtvrtfinálovým zápasem pokračovala v neděli série mezi Vítkovicemi a Bohemians. Po vyrovnané první třetině přišla smrtící prostřední část, ve které Rytířky nadělily svým soupeřkám sedm gólů a rozhodly tak o vývoji utkání. Vítězky základní části tak zvládly i druhý zápas a do Prahy pojedou s cílem ukončit sérii v nejkratším možném čase čtyř utkání. ​​

9 : 1
1:17:01:0 -:-
Branky: 9. Hana Koníčková, 21. Barbora Husková, 25. Veronika Enenkelová, 29. Denisa Ferenčíková, 31. Veronika Enenkelová, 33. Denisa Ferenčíková, 34. Hana Koníčková, 35. Denisa Ferenčíková, 59. Natálie Martináková - 8. Hana Poláková

Aktérky obou týmů vstoupily do druhého čtvrtfinále hodně opatrně, neboť se hrálo převážně ve středu hrací plochy, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně. Míček měly sice pod kontrolou domácí hráčky, jenže se trápily v zakončení. Vítkovice sice byly aktivnější, ale jako první se radovaly hráčky hostí. Kadidlová našla na velkém brankovišti kapitánku Hanku Polákovou, která přízemní střelou otevřela skóre utkání. Radost Bohemky netrvala příliš dlouho, neboť po devadesáti sekundách se o vyrovnání postarala Hanka Koníčková. Exliberecká hráčka se mohla v šestnácté minutě postarat o obrat, ale její šanci zastavila tyč branky Omelkové. Po první třetině tak odcházely hráčky do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Sedm gólů ve druhé třetině rozhodlo

Bohemians vůbec nezvládly prostřední část. Vše začalo už po šestatřiceti sekundách, kdy se po rychlé akci prosadila Barbora Husková. Když za další čtyři minuty přidala třetí branku Veronika Enenkelová, na hostujících hráčkách bylo vidět, že je prakticky po zápase. Vítkovice naplno rozjely svou mašinérii a dalšími pěti góly ovládly druhou třetinu v poměru 7:0. Lví podíl na tom měla vítkovická kapitánka Denisa Ferenčíková, když zaznamenala tři branky a na další dvě přihrála.

V posledních dvaceti minutách se snažily hráčky Bohemians nepříznivý výsledek alespoň trochu korigovat, ale domácí florbalistky je k ničemu většímu nepustily. Oba týmy se snažily hrát kombinačně, obrany ale dlouho pracovaly svědomitě. Když už se nějaká střela dokázala dostat k bráně, tak s ní gólmanky neměly větší problémy. Zajímavou příležitost měla v polovině třetí třetiny Enenkelová, ta z dorážky před brankou ale rovněž neuspěla. Domácí hráčky přidaly v závěru ještě jeden gól zásluhou Natálie Martinákové a vyhrály tak před domácím publikem 9:1. V neděli tak mohou v Praze rozhodnout o svém postupu do semifinále.