{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FLORBALOVÉ VÍTKOVICE PŘED NOVOU SEZÓNOU ZAŽÍVAJÍ ZMĚNY

Obrázek ke článku
10. 5. 2017

Ostravský florbalový klub 1. SC TEMPISH Vítkovice čekají před novou sezónou změny. Ty se dotknou elitního týmu mužů a žen. Obměnu zažili jak členové realizačních týmů, tak samotni hráči. Přesto se nejedná o poslední změny. 

Již během play-off vyrukovaly Vítkovice s informací, že se na Dubinu, se kterou je vítkovický klub spjat, vrací Tomáš Sladký. Florbalista, který při svém posledním návratu v prosinci 2012 pomohl týmu k zisku titulu, prošel kluby jako Wiler-Ersigen, Waldkirch-St. Gallen, finský Koovee, švédský Jönköping a Warberg. S Vítkovicemi podepsal až do roku 2019. 

Nyní přichází s další novinkou: po ročním švédském angažmá se vrací další odchovanec ostravského florbalu - Jakub Hubálek. V nejlepší lize světa nedostával příliš prostoru, a právě to byl jeden z důvodů pro návrat. Již zítra se tak můžete těšit na první rozhovor s bývalým hráčem Thorengruppenu po přestupu do Vítkovic. „Jsem rád za to, že se nám odchovanci vrací a předávají nabyté zkušenosti," kvituje prezident klubu Tomáš Krásný. 

Aktuálně poslední změnou u mužského týmu je návrat Filipa Heczka. Ten odehrál poslední sezónu v dresu konkurenčního FBC Ostrava a ve Vítkovicích bude působit coby asistent trenéra Pavla Bruse. 

Změny u vicemistryň

Devět let trénoval extraligové ženy Jiří Velecký, který hráčky dovedl ke dvěma ligovým titulům v letech 2014 a 2016. Nově se ale na lavičku postaví Richard Urban, jenž doposud působil u juniorského oddílu. „Richard je kvalitním trenérem, což ukázal u juniorů. Navíc zajistí kontinuitu mezi současným a budoucím směřováním ženské složky," dodává Krásný. 

A s novým trenérem přichází i nové hráčky. Čerstvě zvolený lodivod bude mít k dispozici Hanu Koníčkovou z Liberce, která v minulosti získala titul v nejvyšší finské soutěži. Do Ostravy prozatím odchází na roční hostování. Novou parťačkou v brankovišti by mohla Lence Kubíčkové být Nikola Příleská z brněnských Židenic. O podmínkách přestupu momentálně oba kluby vedou jednání. 

Poslední posilou se stává polská reprezentantka Justyna Krzywak, která má zkušenosti s reprezentováním své země na juniorském a seniorském šampionátu. „Podle mého názoru se jedná o aktuálně nejlepší hráčku polské nejvyšší soutěže, se kterou chceme navázat dlouhodobou spolupráci," zakončuje prezident klubu. 

Tabulka soutěže

Obrázek