HERBADENTU PATŘÍ ČELO TABULKY, BOHEMKA ZAOSTÁVÁ O BOD

23. 10. 2016

Po sedmém kole Extraligy žen si čelo tabulky vybojoval Herbadent, když deklasoval Panthers. Vystřídal tak Chodov, který padl s Vítkovicemi. Chodovskému celku patří nyní třetí příčka, na tu druhou se totiž vyhouply ženy Bohemians. Nutno však podotknout, že Vítkovice na čtvrtém místě mají stále dvouzápasové manko a Herbadentu chybí dohrát jedno utkání.

Navzdory tomu, že jim na vrchol tabulky chybí dva zápasy, zaostávají úřadující mistryně pouze o jeden bod. V sedmém kole navíc vysoko porazily právě Chodov, který aktuálně extralize žen vládne. A jak už je vítkovickým zvykem, zvítězily hráčky rozdílem třídy, především ale osmi branek. Ač jim doma hrající Chodov nadělil tři čtvrtě celkově obdržených branek, Vítkovice ovládly s významným náskokem už páté utkání v řadě a opět naznačily, že letos budou vyrovnaného soka hledat jen velmi nesnadno. Zvlášť v momentě, kdy se kanadské body dělí mezi jednotlivé hráčky velmi rovnoměrně.

V druhém sobotním utkání nejvyšší soutěže žen si pražské ELITE připsalo teprve druhé vítězství, a to na úkor v tabulce lépe postavené Olomouce. Velký podíl na tom měla Eliška Reischlová, která získala šest bodů z osmi možných. V posledním sobotním klání si díky dvěma obzvláště vydařeným třetinám nechaly body doma Ostravanky. S prázdnou se tak domů vrací Liberec,který se soupeřkami držel krok až v poslední dvacetiminutovce.

Poměrně vysokým rozdílem skončilo utkání na Děkance mezi Bohemkou a Jičínem. Favoritem zápasu byly hráčky Bohemians, které se od druhé minuty zápasu ujaly vedení, které postupně navyšovaly. Gólovou jízdu přerušila na chvíli branka Jičína v úvodu prostřední části. To ale pro domácí hráčky nic neznamenalo a pokračovaly v úspěšné střelbě i nadále. Pokud by se však hrálo jen na jednu třetinu, tu třetí by vyhrál Jičín v poměru 2:0. Ale ani tato situace vedení Bohemians neohrozila.

Židenice si podmanily hru na Vinohradech

Další porážku utržily hráčky Vinohrad, které vyzvaly na domácí půdě Židenice. V první periodě předváděly domácí hráčky precizní hru do obrany a nedovolily Židenicím proměňovat své šance. Prvních dvacet minut hry tak dopadlo nerozhodně 1:1. Zlom nastal v prostřední části, kdy Vinohrady nedokázaly proměnit ani jednu ze svých šancí, zato Židenice přidaly dalších pět a v kanonádě pokračovaly i v závěrečném dění, kde také využily přesilovou hru a deset vteřin před zazněním sirény se prosadily ve vlastním oslabení. To se podařilo i Vinohradům, ovšem na soupeře to nestačilo. Velkou měrou se na výhře Židenice podílela Hyksová, která vsítila čtyři góly.

Souboj Davida a Goliáše. Tak by se dalo nazvat utkání mezi nováčkem Panthers Praha a ostřílenými hráčkami z Herbadentu. Podle toho se také tento duel vyvíjel. Od úvodních minut měly hráčky Herbadentu na hřišti jasnou převahu a první dvacetiminutovka skončila 5:0 pro hosty. V první minutě prostřední části se však mohly radovat i hráčky Panthers, za které se z brejku prosadila Eva Krauskopfová.  Zbytek utkání byl čistě v režii Herbadentu, který vstřelil patnáct branek z padesáti střel. Vyhoupl se tak prozatím na čelo tabulky.