{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HOLBA LINE-UP SEZONY 2019/2020 - FINÁLNÍ VÝBĚR PRO VÍTKOVICE A CHODOV

Obrázek ke článku
3. 4. 2020

Nejlepší line-up mužů již byl sestaven, nyní měli fanoušci možnost na instagramovém profilu Českého florbalu zvolit nejlepší hráčky ženské extraligy. Pozice mezi mantinely si smírně rozdělily Vítkovice s Chodovem, kdo byl zvolen na trenérskou lavici?

Hlasování proběhlo ve stories instagramového účtu Českého florbalu. Fanoušci u předvybraných kandidátů rozhodovali, zda do finálního sedmičlenného výběru patří (ANO), či dle jejich názoru nepatří (NE). Takto vypadá finální výběr:

Mezi kandidáty na pozici brankářky číslo jedna uspěla s nejvíce hlasy Jana Christianová, která hájí barvy pražského Chodova. Reprezentační brankářka v uplynulé sezoně odehrála 660 minut, během kterých na ni soupeřky vyslaly 226 střel. S celkovou úspěšností přes 83 % obsadila mezi brankářkami celé extraligy čtvrté místo, k němuž přidala dvě gólové asistence.

První obránkyní v line-upu je Nela Jiráková. Mladá hráčka lvic byla nejproduktivnějším bekem svého týmu, když během základní části nastřílela patnáct branek a na dalších třináct přihrála. Mezi všem hráčkami v kanadském bodování obsadila konečné dvaatřicáté místo - to si zajistila během devatenácti odehraných utkáních.

Obrannou dvojici uzavírá zkušená Kamila Paloncyová. Hráčka extraligových Vítkovic, která má zkušenosti jak z tuzemské soutěže, tak reprezentačních akcí. Zahrála si jak Euro Floorball Tour či mistrovství světa, zkušenosti nabrala také během několika zápasů v rámci Poháru mistrů proti finským nebo švédským mistryním.

První střeleckou silou zvolili fanoušci na instagramovém profilu Martinu Řepkovou. Rychlá forvardka z týmu Chodova zažila další skvělou sezonu, kdy se stala druhou nejlepší střelkyní celé soutěže. V celkovém kanadském bodování se přela o první místo s Michaelou Mlejnkovou z ostravského FBC. Chodov se na reprezentantku České republiky může spolehnout, tvoří klíčovou roli v týmu lvic.

Na pozici centra byla umístěna Michaela Kubečková. Nováček v nejvyšší ženské soutěži, která zářila už během juniorských let v dresu rytířek. Vítkovická útočnice si připsala v základní části třiatřicet kanadských bodů, za což jí bylo přiděleno jednadvacáté místo v žebříčku. Mladý talent byl dokonce povolán na poslední mistrovství světa žen.

Šestici nejlepších uzavírá slovenská kometa Denisa Ferenčíková. Ta uzavřela první desítku nejproduktivnějších žen, kdy překročila hranici čtyřiceti bodů. Velmi platná hráčka pro trenéra Tomáše Martiníka a vůdce vítkovické kabiny naposledy sbírala zkušenosti ve finské soutěži, konkrétně v týmu SC Classic v čele s nejlepšími hráčkami světa.

Největší počet hlasů na pozici trenéra získal Tomáš Martiník. Kouč reprezentace juniorek, jenž dodává Vítkovicím skvělý obraz hry. Posledním úspěchem pro něj bylo třetí místo na domácím Poháru mistrů, kdy rytířky zdolaly finský celek SB-Pro.

Tabulka soutěže

Obrázek